Śpiewające „Mosty między Miastami”

W ramach 18. edycji międzynarodowego projektu artystycznego „Mosty między Miastami” od 9 do 12 grudnia na krakowskim Rynku koncertowały zespoły folklorystyczne i wokalno-taneczne oraz soliści z Polski, Ukrainy i Słowacji. Co roku młodzi artyści spotykają się w grudniu w miastach partnerskich projektu, aby wspólnie kolędować, śpiewać, tańczyć i składać sobie życzenia świąteczno-noworoczne.

Śpiewające „Mosty między Miastami”
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Mieszkańcy Krakowa dobrze już znają projekt i co roku gromadzą się przy zimowej estradzie Targów Bożonarodzeniowych w Rynku Głównym, kiedy występują na niej młodzi wykonawcy – przedstawiciele krakowskich szkół, domów i ośrodków kultury oraz zagraniczni goście z Bratysławy i ze Lwowa. Program koncertów jest różnorodny: od folkloru, poprzez chóralne wykonania kolęd i pastorałek, a skończywszy na repertuarze zimowo-rozrywkowym, nie tylko wokalnym, ale również tanecznym.

Oficjalna inauguracja projektu odbyła się sobotę 10 grudnia o godz. 12:00 koncertem Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”. W ten sam dzień o godzinie 10:30 zespoły artystyczne z Bratysławy i Lwowa spotkały się w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa z przedstawicielami władz miasta Wiceprzewodniczącą Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa Martą Pateną i Dyrektor Wydziału Edukacji Anną Korfel-Jasińską.  Udział w tym spotkaniu wzięli również przedstawiciele korpusu dyplomatycznego Konsul Generalny Słowacji Ivan Škorupa i Wicekonsul Ukrainy Tamila Shutak.

Realizatorem międzynarodowego projektu „Mosty między Miastami” jest Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana we współpracy z firmą ARTIM – organizatorem Targów Bożonarodzeniowych.

Spotkanie w UMK - projekt Mosty między Miastami 2016

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie