Andżelika Borys i młodzież polonijna z Białorusi z wizytą w Krakowie

W dniach 4-7 czerwca 2015 r., na zaproszenie Prezydenta Miasta w Krakowie przebywali laureaci międzyszkolnego konkursu geograficznego organizowanego przez szkoły polskie działające pod egidą Związku Polaków na Białorusi.

Andżelika Borys i młodzież polonijna z Białorusi z wizytą w Krakowie
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

W piątek, 5 czerwca z młodzieżą, ich opiekunami oraz inicjatorką projektu, wybitną działaczką polonijną panią Andżeliką Borys spotkała się w krakowskim magistracie Doradca Prezydenta, Anna Okońska-Walkowicz.

Goście zwiedzili siedzibę władz miasta poznając bogatą historię Pałacu Wielopolskich i burzliwe dzieje krakowskiego samorządu. Z zaciekawieniem wysłuchali także opowieści o legendarnej białej damie.
Niezwykłym przeżyciem dla młodych Polaków z Białorusi było zwiedzanie najważniejszych zabytków naszego miasta, w tym Katedry Wawelskiej i Kościoła Mariackiego a także innych pereł architektury
i wybitnych pomników historii znajdujących się na trakcie królewskim oraz w sercu Krakowa - na Rynku Głównym. Niezapomniane wrażenia pozostawiła również wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce.

Wycieczka do naszego miasta, będąca nagrodą dla zwycięzców konkursu z zakresu geografii Polski stała się jednocześnie znakomitą okazją do dalszego pogłębiania wiedzy młodych Polaków z Białorusi na temat walorów historyczno-krajoznawczych Królewsko Stołecznego Miasta Krakowa i jego okolic.

pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie