Czapka Krakuska dla burmistrza Frankfurtu

Uczniowie z Frankfurtu, którzy brali udział w warsztatach szopkarskich w Krakowie, sprezentowali burmistrzowi Frankfurtu Uwe Beckerowi wyjątkową krakowską pamiątkę – tradycyjną czapkę Krakuskę, którą uszyli wspólnie z polskimi kolegami.

Czapka Krakuska dla burmistrza Frankfurtu
Fot. Urząd Miasta Frankfurtu

Efektem warsztatów zorganizowanych w Krakowie w dniach 30 września – 3 października 2019 r. dla uczniów szkół podstawowych z Frankfurtu i Krakowa jest przede wszystkim piękna szopka, którą do końca stycznia br. można podziwiać w krakowskim magistracie przy wejściu głównym. Podczas  zajęć towarzyszących warsztatom, uczniowie dodatkowo uszyli w „Żywej Pracowni” tradycyjną czapkę Krakuskę, którą ofiarowali w prezencie burmistrzowi Frankfurtu.

Ten upominek  jest czymś wyjątkowym. Bardzo się cieszę i dziękuję dzieciom, że przekazały miastu Frankfurt tak wyjątkowy prezent” - powiedział burmistrz Uwe Becker. „ Podróżowanie w tak młodym wieku po Europie, poznawanie innych kultur, tradycji i języków jest wzbogaceniem, z którego może profitować całe społeczeństwo i jest powodem dla którego żywe partnerstwa miast są tak cenne”.       

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie