Miasta partnerskie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Ślepcy” Teatru KTO po Festiwalu Fringe 2012 w Edynburgu

Krakowskiteatr KTO uczestniczył w Festiwalu Fringe 2012 w Edynburgu. W dniach 3-27 sierpnia teatr dał 25 przedstawień, które obejrzało około 2000 osób. W efekcie został wyróżniony nominacją do nagrody Total Theatre Award 2012 w kategorii Physical/Visual Theatre.

„Ślepcy"to plenerowe widowisko inspirowane bestsellerem portugalskiego noblisty Jose Saramago „Miasto ślepców". Coś, co dzisiaj wydaje się fikcją, jutro może być rzeczywistością. W niewyjaśnionych okolicznościach ludzie tracą wzrok. Epidemia rozpowszechnia się tak szybko, że wszyscy stają się wobec niej bezradni, a wybuchająca panika wprowadza chaos w pozornie ułożonym świecie. Władze w pośpiechu izolują pierwszą grupę ślepych w nieczynnym szpitalu psychiatrycznym. Zamknięta społeczność zaczyna rządzić się własnymi prawami, które wyznaczają role ofiar i oprawców, poddanych i panów. I tylko jedna osoba wie, że nie wszyscy są ślepi...
Ślepcy to wstrząsające studium kondycji ludzkiej. Premiera spektaklu odbyła się 18 czerwca 2010 r. na Rynku Głównym w Krakowie.

Edinburgh Festival Fringe powstał w 1947 roku jako alternatywa dla Edinburgh International Festival. Jest największym festiwalem sztuki na świecie. Corocznie odbywa się tu około 40 000 przedstawień w 250 miejscach.

Jest to festiwal otwarty, w którym udział może wziąć każdy, kto chciałby zaprezentować własny dorobek artystyczny. Na festiwal przyjeżdżają obserwatorzy z całego świata.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Data publikacji: 2012-10-26
Data aktualizacji: 2012-11-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat