Rozstrzygnięcie konkursu

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana wraz z Konsulatem Generalnym Republiki Słowacji w Krakowie zaprosiły uczniów małopolskich klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych (całe klasy) do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego „Słowacja – bliska i ciekawa”. Patronat honorowy nad tym projektem objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Znamy zwycięzców!

Rozstrzygnięcie konkursu
Fot. Centrum Młodzieży im. dra Jordana

I miejsce w konkursie zajęła klasa II C z Liceum Marcina Gortata w Krakowie, która otrzyma główną nagrodę - całodniowy, grupowy bilet wstępu do Tatralandii oraz nocleg w Holiday Village Tatralandia wraz z kolacją i śniadaniem.

zwycięska praca w konkursie CM Jordana 2018

Drugą nagrodę w konkursie - całodniowy, grupowy bilet wstępu do Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie - zdobyła klasa III ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Lanckoronie.

II miejsce w Konkursie CM im. Jordana 2018

Pierwszy etap konkursu – przygotowanie i przesłanie prac – zakończył się 11 maja br. Uczniowie wykonali wspólnie plakat zachęcający do odwiedzenia Słowacji. W drugim etapie wszystkie nadesłane prace spełniające warunki konkursowe zostały opublikowane na fanpage’u Tatralandii (sponsora konkursu) w serwisie społecznościowym Facebook.pl (www.facebook.com/tatralandia.official). W dniach 15-22 maja 2018 r. można było  oddawać na nie głosy – klikając przycisk "lubię to". Prace konkursowe zostały również ocenione przez jury w składzie: Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Ivan Škorupa, Dyrektor Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana Bartłomiej Kocurek, przedstawiciel Sponsora Tatra Mountain Resorts Piotr Jelonek, grafik sztuki użytkowej Wojciech Kwiecień-Janikowski i Magdalena Makara junior brand manager z firmy Maspex.

Jury brało pod uwagę następujące kryteria: poziom artystyczno-plastyczny, kreatywność, staranność, nowatorstwo, pomysłowość. Następnie, w przypadku każdej pracy, zsumowane zostały punkty przyznane przez jurorów oraz punkty zdobyte przez „polubienia” na fanpage’u Tatralandii (zgodnie z zapisami w regulaminie konkursu).

Szczegółowe warunki konkursu, w tym informacje dotyczące przygotowania i przesłania pracy konkursowej, zawarte były w regulaminie dostępnym na stronie www.cmjordan.krakow.pl

Zwycięzcom gratulujemy!

Pokaż metkę
Autor: Alicja Stańczyk-Brodka
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie