Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków ponownie reprezentowany w Radzie Dyrektorów ICORN

Wspaniałe wieści z Kopenhagi! 30 maja, podczas walnego zgromadzenia członków Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia ICORN - skupiającej reprezentantów ponad 70 miast świata - dyrektorka Willi Decjusza Dominika Kasprowicz została wybrana do Rady Dyrektorów ICORN. W poprzedniej kadencji Kraków reprezentował Robert Piaskowski, byłby pełnomocnik prezydenta ds. kultury.

Dominika Kasprowicz
Fot. Instytut Kultury Willa Decjusza

Kraków przystąpił do ICORN w 2011 roku. Stolica Małopolski otrzymała zaproszenie do Sieci jako pierwsze miasto z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej. Od tamtej pory bezpieczne schronienie w Willi Decjusza znalazło 12 pisarzy i pisarek prześladowanych w krajach swego pochodzenia w związku z wyznawanymi poglądami, płcią czy orientacją seksualną.

Obecnie do Sieci Miast Schronienia należy już kilka innych miast Polski - Gdańsk, Wrocław, Katowice i Warszawa. Dzięki staraniom Krakowa, niedawno do ICORN dołączyły także Praga i Wilno, a sieć stale rozrasta się w naszym regionie Europy.

Wspieranie wolności słowa i twórczości oraz obrona praw człowieka to idee, które od samego początku przyświecają działaniom Instytutu Kultury Willa Decjusza. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji nowych zadań, związanych z zarządzaniem siecią ICORN!


Organizatorami Programu Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia ICORN w Krakowie są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Instytut Kultury Willa Decjusza, które realizuje program stypendium i zapewnia miejsce pracy twórczej oraz opiekę nad pisarzami.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-06-03
Data aktualizacji: 2024-06-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź