Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Meksykańska wystawa w Bibliotece Jagiellońskiej

Biblioteka Jagiellońska oraz Ambasada Meksyku w Polsce przygotowały wystawę "Meksykańskie skarby Biblioteki Jagiellońskiej", którą można oglądać w „Jagiellonce” od 22 listopada.

Wystawa meksykańska w Bibliotece Jagiellońskie
Fot. Biblioteka Jagiellońska

Z okazji 95. rocznicy nawiązania relacji polsko-meksykańskich wiele instytucji kultury w Polsce przygotowało – we współpracy z Ambasadą Meksyku w naszym kraju – rozmaite wydarzenia mające uczcić przyjaźń pomiędzy naszymi krajami, a także przybliżyć Polakom Meksyk, jego historię, kulturę i sztukę. W Krakowie zorganizowano szereg wystaw, m.in. w Nowohuckim Centrum Kultury, w Instytucie Cervantesa oraz przy Parku Jordana. Historia owej przyjaźni jest niezwykle ciekawa oraz obejmuje ciepłe relacje dyplomatyczne, jak i międzykulturowe.

Ekspozycja zorganizowana przez Bibliotekę Jagiellońską we współpracy z Ambasadą Meksyku w Polsce, wpisuje się w ramy obchodów rocznicowych, choć od nieco innej strony. Wystawa pozwala samej historii przemówić głosem bezcennych, nierzadko unikatowych zabytków z kolekcji „Jagiellonki” takich, jak: rękopisy z okresu kolonialnego dotyczące Nowej Hiszpanii, spisy ludności, mapy i faksymile Kodeksu Madryckiego i Kodeksu Zouche-Nuttall.

Wystawę można oglądać w gmachu Biblioteki Jagiellońskiej od 22 listopada do 21 grudnia br., w poniedziałki w godzinach 10.00-18.00, wtorek-piątek w godzinach 10.00-15.00.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2023-11-07
Data aktualizacji: 2023-11-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź