Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kobiety, które budowały Kraków. Nowa wystawa plenerowa

Wystawa plenerowa „Kobiety, które budowały Kraków”, którą od marca można oglądać przed Pawilonem Wyspiańskiego na pl. Wszystkich Świętych, to próba przypomnienia niezwykłej kobiecej strony naszej lokalnej architektury. Zapraszamy!

Kobiety, które budowały Kraków
Fot. Piotr Wojnarowski - Kancelaria Prezydenta

XX-wieczny rozwój Krakowa nie byłby możliwy bez kobiet: architektek, urbanistek i projektantek, które wbrew przeciwnościom i barierom tworzyły kamienice, ikoniczne budynki, parki, a nawet całe osiedla! Wiele z nich niestety popadło w zapomnienie – ich wkład w kreowanie Miasta był przez całe dekady pomijany i przemilczany. A przecież stworzone dzięki nim budynki i miejsca mijamy codziennie. Każdego dnia tysiące mieszkańców i turystów korzysta z kobiecych projektów, nie zastanawiając się nad historią ich powstania.

Wystawa plenerowa „Kobiety, które budowały Kraków”, którą od marca można oglądać przed Pawilonem Wyspiańskiego, to próba przypomnienia tej niezwykłej kobiecej strony naszej architektury. Zobaczcie ją na pl. Wszystkich Świętych, przed Pawilonem Wyspiańskiego.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2023-03-07
Data aktualizacji: 2023-03-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź