Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rada Dyrektorów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Krakowie

Na zorganizowanym 30 września spotkaniu z przedstawicielami ciała nadzorczego EBOR Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Andrzej Kulig przedstawił działania miasta związane z kryzysem uchodźczym.

Rada Dyrektorów EBOR w Krakowie
Fot. Piotr Wojnarowski - Kancelaria Prezydenta

Przedstawiciele Rady Dyrektorów EBOR zdecydowali się odwiedzić Polskę jako jeden z najbardziej dotkniętych przez kryzys uchodźczy związany z wojną na Ukrainie krajów. Spotkali się z władzami miast, które przyjęły największą liczbę uchodźców.

W Krakowie Prezydent Kulig szczegółowo opisał podjęte przez miasto działania skierowane do uchodźców. Mówił również o źródłach finansowania krakowskich aktywności oraz współpracy z rządem, a także polskimi i zagranicznymi organizacjami i instytucjami. Rozmawiano też o planach na przyszłość oraz potencjalnych obszarach współpracy i wsparcia EBOR dla Krakowa w związku z kryzysem.

Rada Dyrektorów EBOR (rodzaj Rady Nadzorczej) składa się z przedstawicieli poszczególnych krajów-założycieli tego banku, ich zadaniem jest bieżące nadzorowanie działalności EBOR. Dyrektorzy w imieniu każdego kraju członkowskiego sprawują najwyższy nadzór nad działalnością banku). Kraków odwiedzili m.in. dyrektorzy ds. Unii Europejskiej, Japonii, Włoch, Francji, Bułgarii, Norwegii, Łotwy, czy Libanu.

Więcej zdjęć w OTO FOTOkronika Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-09-30
Data aktualizacji: 2022-10-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź