Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zgłoś kandydata do tytułu Ambasador Wielokulturowości

Do 5 sierpnia można zgłosić kandydatów do tytułu Krakowski Ambasador Wielokulturowości 2021. Jeżeli znasz osobę, instytucję lub organizację, która w roku ubiegłym aktywnie działała na rzecz dialogu międzykulturowego, to wypełnij formularz zgłoszeniowy i prześlij do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

logo Krakowski Ambasador Wielokulturowości wielobarwny witrażowy  lajkonik
Fot. Otwarty Kraków

To już 4. edycja tego plebiscytu, którego celem jest wspieranie działalności oraz inicjatyw promujących zróżnicowanie kulturowe, etniczne, wyznaniowe oraz integrację mieszkańców Krakowa i środowisk cudzoziemców.

Tytuł „Krakowski Ambasador Wielokulturowości” przyznaje Prezydent Miasta Krakowa na wniosek Kapituły Wielokulturowości, corocznie za poprzedni rok kalendarzowy.

W ubiegłym roku uhonorowani zostali Joanna Antonik oraz Ziyad Raoof, natomiast w kategorii: instytucje, organizacje, grupy nieformalne nagrodzeni zostali Federacja Znaki Równości oraz Fundacja na Rzecz Różnorodności Polistrefa.

Pierwsza edycja plebiscytu została zorganizowana w 2019 roku. Konkurs wpisuje się w program Otwarty Kraków, którego celem jest realizacja polityki otwartości Krakowa na przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych oraz cudzoziemców poprzez budowanie wśród mieszkańców poczucia solidarności i szerzenie wiedzy na temat kultury i obyczajów innych narodowości.

Dodatkowe informacje o konkursie, a także formularz zgłoszeniowy jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej. Informacje można uzyskać także pod numerem telefonu: 12 616 78 08, 12 616 78 09.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-07-06
Data aktualizacji: 2022-07-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź