Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Z Krakowa do Rumunii samochodami ze Stuttgartu

Początek wakacji to zazwyczaj idealny moment na rzucenie codziennych zajęć, oderwanie się od szarej rzeczywistości i ruszenie w nieznane. Gdy ma się pod ręką w garażu wyjątkowy samochód np. Porsche, to podróż może być nie tyle ciekawa co ekscytująca. A jeśli w dodatku znajdzie się ktoś, kto potrafi zorganizować czas innym oraz nie boi się wyzwań – wtedy przepis na podróż po wciąż jeszcze nieodkrytej, pięknej Rumunii jest praktycznie gotowy.

samochody marki Porsche na krętej asfaltowej drodze w górach
Fot. Stowarzyszenie Pasja Porsche

Z powyższego założenia wyszli członkowie Pasja Porsche – stowarzyszenia łączącego użytkowników i miłośników samochodów sportowych ze Stuttgartu i postanowili wyruszyć kolumną liczącą ponad 20 aut, aby poznać bliżej ten cieszący się coraz większą popularnością wśród turystów kraj.

Central Romania Pasja Porsche Road Trip 2022 rozpocznie się 25 czerwca o godzinie 8:00 przy Konsulacie Honorowym Rumunii w Krakowie,  skąd samochody wyruszą w kierunku pierwszego celu podróży, miasta Cluj-Napoca. Na miejscu, pod miejskim stadionem odbędzie się prezentacja aut uczestniczących w wyprawie oraz krótkie powitanie przez przedstawicieli władz miasta.

W kolejne dni uczestników wyprawy oraz ich samochody będzie można spotkać kolejno w miastach: Brasov, Viscri, Sinaia, Pitesti, Sibiu, Targu Jiu czy w Turdzie. Nie zabraknie ich także na najpiękniejszych górskich drogach w Rumunii, czyli na Transalpinie i Transfogarskiej. Dzień w górach fogaraskich kierowcy spędzą w sposób wyjątkowy, gdyż najładniejszy i najbardziej kręty fragment trasy Transfogarskiej zostanie zamknięty i oddany tylko do ich dyspozycji.  Dla moto-fanów to trasa, której nie trzeba przedstawiać, wystarczy zacytować jednego z najlepszych dziennikarzy motoryzacyjnych – Jeremego Clarksona: „Transfogarska to najlepsza droga na świecie do jazdy samochodem”.

W wyjeździe będą uczestniczyć samochody, które mają 5, 10, 20 a nawet 40 lat i prezentują różne koncepcje konstrukcyjne najlepszych inżynierów ze świata motosportu. Będą zarówno samochody typu transaxle 944 czy 928, roadstery czyli popularne Boxstery, a także tylnosilnikowe 911.

zabytkowe auta marki Porsche na asfaltowej drodze

Fot.: Stowarzyszenie Pasja Porsche

Celem wyjazdu jest przybliżenie szerszej publiczności wyjątkowych miejsc, okazałych pałaców i zamków czy wielu niezwykłych dróg Transylwanii. Rumunia jest dla wielu pięknym i ciekawym krajem, pełnym ciepłych i życzliwych ludzi. Zgodnie z ideą przewodnią Stowarzyszenia Pasja Porsche, uczestnicy wyprawy będą promować kulturę bezpiecznej jazdy, a także umożliwią poznanie z bliska wielu ciekawych i rzadkich samochodów, których niestety coraz mniej porusza się po europejskich drogach.

Patronat nad wyprawą objął Honorowy Konsul Rumunii w Krakowie Pan Ignat Timar, a informacje, filmy oraz zdjęcia z wyjazdu można znaleźć w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie Pasja Porsche oraz na stronie internetowej:  https://pasjaporsche.pl/central-romania-2022/

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-06-23
Data aktualizacji: 2022-06-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź