Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zakosztowaliśmy Chorwacji w Krakowie

W weekend, 28-29 maja br. na terenie „Małej Chorwacji” we wschodniej części Parku Bagry Wielkie przy ul. Bagrowej odbył się Piknik Chorwacki, którego organizatorem był konsulat tego kraju w naszym mieście.

Zalew Bagry - Park Bagry Wielkie
Fot. W. Majka - Urząd Miasta Krakowa

Podczas dwudniowego spotkania z Chorwacją na mieszkańców Krakowa i wszystkich gości wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji. Zawody żeglarskie o puchar Ambasadora Chorwacji, koncerty, odsłonięcie kolejnych gwiazd w Alei Gwiazd Chorwackich, konkursy dla młodzieży i przemarsz Dalmatyńczyków to tylko niektóre z nich. Przewidziane były także atrakcje dla dzieci. Organizatorzy zagwarantowali, że każdy znalazł coś dla siebie. Pełny program Pikniku Chorwackiego tutaj.  

Przypomnijmy, że otwarta w ubiegłym roku Mała Chorwacja powstała na krakowskich Bagrach z inicjatywy Konsula Honorowego Chorwacji w naszym mieście Pawła Włodarczyka. Jej głównym punktem jest Promenada Chorwacka, z tabliczkami informacyjnymi, odwzorowującymi położenie geograficzne głównych chorwackich miast, takich jak Zagrzeb, Pula, Opatija, Rijeka, Zadar, Trogir, Split i Osijek, a także tablica multimedialna.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-05-18
Data aktualizacji: 2022-05-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź