Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Światowy Dzień Kultury Afrykańskiej i pochodzącej z Afryki

24 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Kultury Afrykańskiej i pochodzącej z Afryki, który został proklamowany przez UNESCO w 2019 roku.

Światowy Dzień Kultury Afrykańskiej i pochodzącej z Afryki
Fot. Otwarty Kraków

elem święta jest uczczenie wielu tętniących życiem kultur kontynentu afrykańskiego i diaspor afrykańskich na całym świecie. W Polsce mamy niewielki odsetek ludności pochodzącej z Afryki.

Według danych z Wydziału Edukacji UMK w krakowskich szkołach uczy się 17 dzieci z krajów afrykańskich. Wśród małych krakowianek i krakowian uczniami są dzieci, które przyjechały do Krakowa z: Egiptu (4) , Angoli (1), Republiki Środkowoafrykańskiej (2),  Algierii (1), Zimbabwe (2), Maroko (3), Gambii (1), Kamerunu (2), Rwandy (1).

"Otwarty Kraków" na FB podkreśla, że najlepszym sposobem, żeby przybliżyć Afrykę jest rozmowa z jej mieszkańcami. Dlatego zachęcamy, by osoby, które znają kogoś, kto mógłby opowiedzieć o kulturze i życiu w krajach afrykańskich napisały o tym pod postem dotyczącym Światowego dnia kultury afrykańskiej i pochodzącej z Afryki.

Na portalu edukacyjnym Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) można znaleźć listę książek, które mogą być inspiracją do poznania Afryki.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-01-19
Data aktualizacji: 2022-01-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź