Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej odbędą się w Krakowie

Kraków oraz Małopolska to kolejni gospodarze mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które w 2023 roku zorganizują Polska i Szwecja. Jednym z partnerów turnieju będzie Polska Organizacja Turystyczna.

Logo Mistrzostw Świata w piłce ręcznej 2023 oraz logotyp Krakowa  Miasta Gospodarza imprezy
Fot. ZIS

W piątek, 26 listopada, odbyła się konferencja prasowa poświęcona 28. Mistrzostwom Świata Mężczyzn w piłce ręcznej 2023, w której udział wzięli Prezydent Krakowa - Jacek Majchrowski, Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Henryk Szczepański oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej – Rafał Szlachta.

W trakcie uroczystości podpisano list intencyjny pomiędzy Gminą Miejską Kraków, Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, Województwem Małopolskim oraz Polską Organizacją Turystyczną w sprawie organizacji mistrzostw świata.

– W ostatnich latach Kraków był gospodarzem licznych wydarzeń rangi europejskiej i światowej: siatkarskich, kajakarskich czy piłkarskich. 28. Mistrzostwa Świata Mężczyzn to kolejna wspaniała okazja do promocji naszego miasta na arenie międzynarodowej. Jestem przekonany, że za sprawą turnieju znowu będziemy przeżywać wielkie sportowe święto z udziałem kibiców z całej Polski i z zagranicy – powiedział podczas konferencji prasowej Prezydent Krakowa – Jacek Majchrowski.

– Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny do Krakowa zawita piłka ręczna na najwyższym poziomie. W 2016 roku TAURON Arena Kraków była bowiem miejscem rozegrania wszystkich grupowych spotkań reprezentacji Polski, a także meczu o 3. miejsce oraz finału Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016. Cieszę się więc, że do naszego miasta – mając w pamięci udaną współpracę w 2016 roku – wraca także piłka ręczna i to w najlepszym wydaniu, w postaci najważniejszej imprezy 2023 roku – dodał Jacek Majchrowski.

– Stawiamy na partnerów sprawdzonych w boju. Władze Krakowa i Małopolski to prawdziwi przyjaciele sportu i piłki ręcznej. Chcemy, aby nasz turniej był prawdziwym świętem szczypiorniaka i został zapamiętany na długo jako wyjątkowe wydarzenie. Liczymy nie tylko na wielkie emocje, ale także promocję sportu wśród dzieci i młodzieży – zapowiada prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Henryk Szczepański.

Narodowym Dostawcą 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn będzie Polska Organizacja Turystyczna (POT).

– To dla nas strategiczne partnerstwo, bo mamy wspólne cele. Każda wielka impreza sportowa to zarówno okazja do rywalizacji, jak i promocji kraju jako miejsca atrakcyjnego dla turystów – powiedział dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski.

W TAURON Arenie Kraków odbędzie się 21 z 61 meczów turnieju. Będą wśród nich występy Polaków w rundzie głównej.

– Awans naszej drużyny do tej fazy rozgrywek to cel podstawowy. Jesteśmy przekonani, że w drugiej połowie stycznia zobaczymy naszą reprezentację w Krakowie – dodał Henryk Szczepański.

Mistrzostwa świata będą miały po polskiej stronie sześciu gospodarzy. To cztery miasta (Katowice, Płock, Kraków) oraz dwa regiony (Śląsk, Małopolska). Ostatnie Miasto Gospodarza turnieju poznamy na początku grudnia.

055jpg.jpg
W. Majka
022jpg.jpg
W. Majka
033jpg.jpg
W. Majka
066jpg.jpg
W. Majka
077jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
W. Majka
088jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
W. Majka
011jpg.jpg
W. Majka
1010jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
W. Majka
1111jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
W. Majka
1212jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
W. Majka
1313jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
W. Majka
1414jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
W. Majka
1515jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
W. Majka
055jpg.jpg
022jpg.jpg
033jpg.jpg
066jpg.jpg
077jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
088jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
011jpg.jpg
1010jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
1111jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
1212jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
1313jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
1414jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
1515jpg.jpg-Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej
pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-11-26
Data aktualizacji: 2021-12-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź