Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

15. Węgierska Jesień Filmowa w Baranach

Centrum Węgierskie w Krakowie oraz Kino pod Baranami zapraszają na 15. odsłonę Węgierskiej Wiosny Filmowej – przeglądu kina węgierskiego, który w tym roku odbędzie się wyjątkowo jesienią – online na platformie MOJEeKINO.pl. Mimo internetowej formuły, organizatorzy zapraszają na otwarcie festiwalu do sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, gdzie odbędzie się pokaz filmu „Eden” w reż. Ágnes Kocsis. Reżyser po seansie spotka się z widzami.

15. Węgierska Wiosna Filmowa jesienią - plakat przeglądu filmu węgierskiego organizowanego w Kinie pod Baranami
Fot. Kino pod Baranami

Węgierska Wiosna Filmowa to wyjątkowe wydarzenie, co roku goszczące w krakowskim Kinie Pod Baranami i kilku miastach w Polsce. Piętnasta edycja przeglądu kina węgierskiego będzie podwójnie wyjątkowa – odbędzie się jesienią online, za pośrednictwem zrzeszającej polskie kina studyjne platformy MOJEeKINO.pl. W programie wydarzenia znalazły się najnowsze, wielokrotnie nagradzane węgierskie filmy fabularne oraz produkcje krótkometrażowe. 

Filmy prezentowane w trakcie Węgierskiej Wiosny Filmowej filmów to ciekawe kino gatunkowe. „Towarzysz Drakulics” to osadzona w latach 70. komedia wampiryczna, a film „Ci, którzy pozostali” to eksplorujący mroki historii dramat, rozgrywający się tuż po II wojnie światowej. Trudno tak” przypadnie do gustu wielbicielom komedii romantycznych, a „Skarbiec” – pierwszy w historii węgierski film nominowany do nagrody Emmy - to gratka dla fanów ekscytujących thrillerów. Nieoczywistą historię opowiada również współczesny dramatPo cichu”, którego główny bohater tropi rzekomy romans swojej koleżanki z orkiestry. Podczas festiwalu można również zobaczyć zestaw filmów krótkometrażowych.

Uroczyste otwarcie Węgierskiej Wiosny Filmowej Jesienią odbędzie się w sobotę, 16 października, w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12). Przegląd zainauguruje film Eden”, opowiadający o młodej kobiecie cierpiącej na tajemnicze alergie. Po pokazie odbędzie się spotkanie z reżyserką, Ágnes Kocsis.   

Dalszą część festiwalu będzie można oglądać online od 18 do 25 października na platformie MOJEeKINO.pl, gdzie swoją wirtualną salę posiada także Kino Pod Baranami. 

Przy zakupie dostępu do festiwalowych filmów online na platformie MOJEeKINO.pl - wybierz Kino pod Baranami

Repertuar Węgierskiej Jesieni Filmowej znajdziesz na stronie kina.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-10-12
Data aktualizacji: 2021-10-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat