Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Frankfurt w Krakowie. Sprawy społeczne i zielony sos

W dniach 12-15 września 2021 r. w związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 30-lecia partnerstwa miast z wizytą w Krakowie przebywał Nadburmistrz Frankfurtu Peter Feldmann wraz z delegacją.

Peter Feldmann - Nadburmistrz Frankfurtu
Wiesław Majka

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Nadburmistrzem Feldmannem w Pałacu Wielopolskich [galeria], następnie wspólnie odwiedzili Park Stacja Wisła na Zabłociu, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie nowo powstałego „ogrodu wertykalnego” [galeria].

W tym samym parku znajduje się też donica z 7 ziołami stanowiącymi podstawę słynnego na cały świat frankfurckiego „zielonego sosu”. Ogród wertykalny jak i donica zostały wykonane specjalnie na okoliczność jubileuszu 30-lecia partnerstwa Frankfurtu i Krakowa. Frankfurckie obchody odbyły się 30 czerwca br., kiedy to m.in. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej przygotowało pokaz specjalnego pojazdu premetra dedykowanego współpracy miast.

Zielony Sos frankfurcki

W czasie pobytu w Krakowie delegacja Frankfurtu odwiedziła też Dom Pomocy Społecznej przy os. Hutniczym 5 [galeria] oraz wzięła udział w spotkaniu poświęconym współpracy w zakresie pomocy społecznej z Pełnomocniczką Prezydenta ds. Polityki Senioralnej panią Anna Okońską-Walkowicz oraz  Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej panem Witoldem Kramarzem [galeria]. Odbyło się także polsko-frankfurckie spotkanie biznesowe zorganizowane przez Miejską Spółkę FrankfurtRheinMain.

Umowa o partnerstwie została zawarta 6 grudnia 1991 r. Frankfurt jest jednym z najaktywniejszych i najsolidniejszych miast partnerskich Krakowa. Wyrazem uznania dla dotychczasowej współpracy była nagroda przyznana Frankfurtowi przez Ambasadora RP w Niemczech we wrześniu 2000 r. za najlepsze partnerstwo polsko-niemieckie w roku 2000. Szczegóły współpracy

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-09-15
Data aktualizacji: 2021-09-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat