Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jubileusz Dzwonu Zygmunta świętowany w Norymberdze

Dźwięk Zygmunta towarzyszy nam już od 500 lat. Jubileusz dzieła ludwisarza Hansa Behama świętowało także jego rodzinne miasto Norymberga.

Plakat obchodów 500-lecia Dzwonu Zygmunta w Norymberdze. Ok. 1/6 powierzchni w lewym górnym rogu zajmuje rysunkowe przedstawienie Dzwonu Zygmunta, w miejscu serca dzwonu przedstawiono cienie trzech postaci ludzkich kierujących się wgłąb dzwonu. Od wnętrza dzwonu w poprzek całej powierzchni plakatu poprowadzono niebieskie i żółte linie - światło laseru. Centralną pozycję zajmuje napis czerwoną czcionką: KLINGT GUT! 500 hundret Jahre Sigismund-Glocke in Krakau
Dom Norymberski w Krakowie

17 lipca o godzinie 13.07 Kościoły Starego Miasta – kościół św. Lorenza, kościół św. Sebalda i kościół św. Idziego – uderzyły w swoje dzwony, aby symbolicznie pozdrowić krakowskiego Jubilata.
W kilku lokalizacjach odbyły się koncerty, performanse i pokaz laserów w wykonaniu artystów norymberskiej i krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na wydarzenia zaprosił Dom Krakowski w Norymberdze, który wraz ze swoim bliźniakiem, Domem Norymberskim w Krakowie, także świętuje jubileusz istnienia: obie instytucje realizują partnerstwo miast na najwyższym kulturalnym poziomie już od 25 lat. Pełen program wydarzeń dostępny jest tutaj.

W lokalnej prasie ukazał się artykuł poświęcony obchodom jubileuszu.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-07-16
Data aktualizacji: 2021-07-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat