Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Geometria niepokoju w Domu Norymberskim

Od 13 czerwca do 1 lipca 2021 roku w Galerii Domu Norymberskiego można będzie podziwiać wystawę prac abstrakcyjnych Urszuli Śliz i Tobiasa Stengla, zorganizowaną w ramach Cracow Art Week Krakers.

Fot. Dom Norymberski w Krakowie
Dom Norymberski w Krakowie

„Abstrakcja geometryczna  - powszechnie rozumiana jako sztuka doskonałej formy, odległa i hermetyczna, może być również miernikiem aktualnych nastrojów. Trudno jest zignorować zmiany, jakie nastąpiły w tym roku wokół nas. Dystans, niepewność, zaburzenie dotychczasowego rytmu zdarzeń: wszystko to budzi obawy.

Wystawa w Domu Norymberskim ukazuje jak sugestywnie egzystencjalne napięcia oddaje sztuka nieprzedstawiająca. „Dialog Urszuli Śliz i Tobiasa Stengla podejmuje problematykę logicznego porządkowania rzeczywistości:  konfrontuje matematyczne i filozoficzne systemy z subiektywnością spojrzenia artystów. Ich sztuka sytuuje się pomiędzy racjonalnością naukowego opisania świata, a próbą uchwycenia tego, co niepoznawalne. Oboje poszukują pęknięć w pozornie idealnym monolicie, jakim jest abstrakcja geometryczna. Upodobali sobie asymetrie, przesunięcia, nieoczywistości: niuanse, które czynią ich sztukę tak fascynującą wizualnie. Oszczędnymi środkami wyrażają niepokój, który udziela się dziś wielu z nas.” - pisze o wystawie jej kuratorka Agaty Małodobry.

Urszula Śliz (Polska), Tobias Stengel (Niemcy)
Kuratorka: Agata Małodobry
Wernisaż: 13.06.2021, w godz. 16.00 – 19.00
Wstęp wolny

https://www.facebook.com/events/178462620863690/?ref=newsfeed

Geometria Niepokoju

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-06-09
Data aktualizacji: 2021-06-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat