Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kosmiczny hołd dla Stanisława Lema!

Jeden z członków misji SpaceX Crew-2, francuski astronauta Thomas Pesquet z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), uhonoruje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) postać Stanisława Lema – kultowego krakowskiego pisarza scince-fiction!  O planach wyjątkowego upamiętnienia Lema poinformowała na swoim profilu społecznościowym Facebook Polska Fundacja Fantastyki Naukowej.

Fot. NASA
NASA

Polska Fundacja Fantastyki Naukowej dodaje, że uhonorowanie pisarza odbędzie się w ramach współpracy nawiązanej w związku z Rokiem Lema 2021 przez Fundację i Europejską Agencję Kosmiczną, przy wsparciu KBF – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Thomas Pesquet jest jednym z czworga astronautów biorących udział w misji SpaceX Crew-2. Kapsuła SpaceX Crew „Dragon”, wyniesiona na orbitę przez rakietę Falcon 9, 24 kwietnia tuż po godzinie 11.00 polskiego czasu dotarła do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS.

W jakiej formie Stanisław Lem - jeden z najwybitniejszych twórców światowej literatury SF - zostanie uhonorowany w kosmosie? Organizatorzy akcji nie zdradzają jeszcze szczegółów, zapraszając do śledzenia profilu Fundacji Fantastyki Naukowej i misji SpaceX. Czekamy z niecierpliwością!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-04-22
Data aktualizacji: 2021-05-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat