Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Strona „Kraków Otwarty na Świat” coraz chętniej odwiedzana!

Marzec był kolejnym miesiącem, w którym odnotowaliśmy wzrost liczby odsłon i użytkowników wortalu „Kraków Otwarty na Świat”. Ogromnie nas cieszy, że doceniacie naszą pracę i coraz chętniej odwiedzacie wirtualną przestrzeń międzynarodowego Krakowa! Obiecujemy, że nie zabraknie tu aktualności i nowych cykli tematycznych.

Fot. Pixabay
Pixabay

Poza główną, polskojęzyczną wersją naszej strony, najchętniej odwiedzane przez internautów były w marcu wersje angielska i rosyjska. Na kolejnych miejscach pod względem liczby użytkowników uplasowały się wersje niemiecka, włoska, francuska i hiszpańska. Zwłaszcza Włosi odwiedzali wortal „Kraków Otwarty na Świat” chętniej niż dotychczas. Cieszymy się, że poza krakowianami zainteresowanymi aktualnościami z zakresu współpracy zagranicznej naszego miasta, strona KONŚ przyciąga także internautów z innych krajów, którzy chcą czytać o Krakowie, ale także wspólnie z nami odkrywać ciekawostki o świecie, który nas otacza. Dziękujemy Wam za zainteresowanie!

Poza cyklami tematycznymi, które na dobre zadomowiły się już na naszej stronie, jak np. „Kartka z kalendarza”, w której publikujemy informacje o oficjalnych, ale także tych niecodziennych świętach, w poprzednim miesiącu szczególnie aktywnie rozbudowywaliśmy sekcję dobrych praktyk. W angielskiej wersji serwisu internauci mogą poczytać o innowacyjnych rozwiązaniach i projektach, które Kraków wdraża w różnych dziedzinach życia miasta. Na zasadzie analogii, utworzyliśmy w polskiej wersji strony sekcję, w której będziemy prezentować pożyteczne „know-how” zagranicznych miast. Ten dział rozpoczęliśmy od projektów ekologicznych, ale oczywiście nie planujemy na tym poprzestać.

Staramy się wybierać dla Was interesujące tematy przewodnie, które przybliżają ciekawostki publikowane na naszej stronie w kolejnych tygodniach lub miesiącach. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet prezentowaliśmy w marcu współczesne super-bohaterki zagranicznych miast, a z okazji akcji Godzina dla Ziemi – wspomniane już eko-inicjatywy.

Kwiecień, który w krajach anglosaskich celebrowany jest jako Miesiąc Poezji, będzie mieć poetycki charakter także u nas. Przez cały miesiąc postaramy się selekcjonować dla Was inicjatywy i wydarzenia związane z poezją, a stronę ozdobią banery prezentujące wiersze wyświetlane swego czasu na ul. Brackiej w ramach projektu „Multipoezja”. W maju będziemy zachęcać do aktywności fizycznej, przypominając sporty i wydarzenia sportowe charakterystyczne dla zagranicznych miast i regionów. W czerwcu z kolei przygotujemy ciekawostki związane z Dniem Dziecka. Ciekawych tematów przewodnich nie zabraknie też w kolejnych miesiącach.

Szczegółów – oczywiście – jeszcze nie zdradzamy! Odwiedzajcie naszą stronę i jej profil w Facebook. Do zobaczenia!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-04-05
Data aktualizacji: 2021-04-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat