Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weź udział w Aukcji Wielkiego Serca

Magdalena Abakanowicz, Zdzisław Beksiński, Jan Berdyszak, Stanisław Dróżdż, Edward Dwurnik, Stefan Gierowski, Edward Hartwig, Ryszard Horowitz, Jan Młodożeniec, Jerzy Nowosielski, Stanisław Rodziński, Wilhelm Sasnal, Jacek Sienicki, Franciszek Starowieyski, Marek Sobczyk, Natalia LL, Jan Tarasin – to tylko część nazwisk wybitnych polskich artystów, których dzieła można licytować w XXIX Aukcji Wielkiego Serca.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

XXIX Aukcja Wielkiego Serca na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. J. Matejki w Krakowie – jednej z najstarszych w naszym mieście placówek kształcących młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych rozpoczęła się 16 listopada. Finał Aukcji odbędzie się 28 listopada o godz. 16.00. Gospodarzem wieczoru będzie Anna Dymna.

Aukcja Wielkiego Serca Abakanowicz

Praca Magdaleny  Abakanowicz z cyklu „Twarze” z 2004 r. (wymiary 42x30 cm)
Dar Fundacji Marty Magdaleny Abakanowicz-Kosmowskiej i Jana Kosmowskiego

W tym roku aukcja odbywa się w Internecie, za pośrednictwem witryny artinfo.pl, gdzie znajdziemy blisko 200 prac artystów, którzy wsparli tę inicjatywę. To wyjątkowa okazja zarówno dla miłośników i kolekcjonerów polskiej sztuki współczesnej, jak też osób chcących wesprzeć działalność Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. J. Matejki. Pieniądze z licytacji dzieł, jak co roku, przekazane zostaną na rzecz wychowanków ośrodka.

– W ośrodku uczy się prawie 300 dzieci, z czego 80 mieszka w naszym Internacie. To dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, prawie połowa z nich pozostaje pod  stałą opieką lekarską. Rodziny naszych uczniów i absolwentów często nie potrafią radzić sobie w zmieniającej się rzeczywistości. Z wielkimi trudnościami finansowymi boryka się również oświata, a szczególnie dotkliwie odczuwa to szkolnictwo specjalne. Dlatego kolejny już raz organizujemy aukcję i ludzi o wielkim prosimy o pomoc dla naszych wychowanków – tłumaczą organizatorzy aukcji, którzy szczególnie dziękują artystom za wsparcie przedsięwzięcia.

Dodajmy, że ceny dzieł przekazanych do internetowej licytacji rozpoczynają się od kilkuset złotych. Po pierwszych dniach udostępnienia najwyższe kwoty osiągnęły prace Magdaleny Abakanowicz, Stefana Gierowskiego oraz Jerzego Tchórzewskiego.

Patronat honorowy nad Aukcją Wielkiego Serca objął Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, a także Rada Miasta Krakowa.

Dodatkowe można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Wielkie Serce.

Aukcja Wielkiego Serca plakat

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2020-11-19
Data aktualizacji: 2020-11-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat