Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sekretne życie – wystawa estońskich ilustracji

Mały, sekretny, estoński świat sztuki – bardzo bajkowy i bardzo osobisty, typowo baśniowy, ale i momentami okryty delikatnym mrokiem. Taką wystawę ilustracji i grafik, lekko zabarwioną estońskim folklorem, można obejrzeć w Dworku Białoprądnickim do 25 września 2020. Jej wernisaż odbył się 1 września w Galerii Zajazd (ul. Białoprądnicka 3).

Fot. materiały prasowe

Ekspozycję składającą się z blisko 60 prac można rozumieć zarówno jako większą wystawę grupową kilku artystów, ale także jako kilka wystaw indywidualnych, prezentowanych pod wspólnym tytułem: „Sekretne życie“.

Pięciu artystów, którzy zaprezentują w Galerii Zajazd swoje prace: Viive Noor, Kadi Kurema, Regina Lukk-Toompere, Urmas Viik oraz Jüri Mildeberg po pierwsze łączy fakt bycia nie tylko najbardziej znanymi ilustratorami w Estonii, ale również cenionymi artystami w rozumieniu międzynarodowym. Oprócz ilustracji są oni także zaangażowani w wiele innych dziedzin sztuki, tj. malarstwo, fotografia, grafika, projektowanie przedmiotów i miniaturowych sztuk plastycznych, design książkowy. Dodatkowo łączy ich przyjaźń. Wszyscy mają charakterystyczne pismo i swój własny, mały, sekretny świat - bardzo bajkowy i bardzo osobisty. Artyści pozwolą Wam zajrzeć do tego świata poprzez swoje prace, prezentowane na wystawie „Sekretne życie".

Ekspozycja gościła wcześniej we Francji (Paryż i Strasburg), Izraelu (Tel Awiw i Jerozolima) i na Białorusi (Mińsk). W Krakowie zostanie pokazana po raz pierwszy.

Wystawa organizowana we współpracy z Ambasadą Estonii w Warszawie.

Miejsce: Galeria Zajazd, ul. Białoprądnicka 3

Termin: 1-25 września 2020, od poniedziałku do soboty, w godz. 10.00 – 19.00

Wstęp wolny

Ważne!

Na terenie obiektów Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki" obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz utrzymanie dystansu min. 1,5 m. Szczegółowe wytyczne umieszczone są przy wejściu do budynków.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2020-08-21
Data aktualizacji: 2020-09-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź