Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dom Krakowski w Norymberdze ostrożnie wznawia działalność

Od 11 lipca do 15 września 2020 r. w przestrzeni publicznej Norymbergi prezentowane będą prace pary artystów sztuk wizualnych z Krakowa i Norymbergi w ramach corocznej akcji InselKunst 2020.

 

Fot. Krakauer Haus
Krakauer Haus

Do tegorocznej odsłony zaproszono Bartosza Kokosińskiego oraz Philippa Eyricha.

Bartosz Kokosiński to absolwent krakowskiej ASP, malarz, autor obiektów malarskich nagradzany wieloma nagrodami. Od 10 lat znajduje się w pierwszej dziesiątce artystów Kompasu Młodej Sztuki. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Jego prace znajdują się na stałe w kolekcjach muzeów i galerii.

lipp Eyrich, absolwent norymberskiej AdBK,w klasie profesora Hörla. Pracuje i mieszka w Norymberdze. Zajmuje się rzeźbą i obiektami wielkoformatowymi. Młody artysta wyróżniany nagrodami Akademii oraz instytucji kultury w Niemczech.

Obu artystów łączy troska o naturę, a tematem ich prac jest zderzenie człowieka z kulturą i brutalnością nowych materiałów. Są też różnice: praca Bartosza Kokosińskiego obraca się wokół samego obrazu, wokół płótna i erupcji jego treści. Z kolei Philipp Eyrich zajmuje się dyskursem społecznym i włącza sztukę w dyskusję o walce kultury z naturą.

Pracę Bartosza Kokosińskiego można będzie zobaczyć na fasadzie Domu Krakowskiego w Norymberdze, natomiast Philipp Eyrich wykorzysta plac Andreja Sacharowa (Andrej-Sacharow-Platz) by stworzyć przestrzeń dla drzew i roślin pośród brutalnej rzeczywistości ciężkich betonowych przedmiotów.

Kurator: Kasia Prusik-Lutz
Organizator: Dom Krakowski
Hintere Insel Schütt 34
90403 Nürnberg
kontakt@krakauer-haus.de
www.krakauer-haus.de
Facebook

InselKunst

Jak wszystkie inne instytucje kulturalne, Dom Krakowski także musiał zrobić sobie mimowolną przerwę w działalności tym bardziej więc cieszy powrót InselKunst do przestrzeni Norymbergi. Ze względu na sytuację pandemiczną w tym roku organizatorzy zrezygnowali z oprowadzania kuratorskiego, nie będzie wernisażu, a prezentowane prace oglądać można tylko indywidualnie, na własną rękę, z zachowaniem ostrożności. Pamiętajmy o przestrzeganiu zaleceń tak jak  słynny „Śpiący Nosorożec” – prezent Krakowa dla Norymbergi z okazji 20-lecia istnienia Domów Krakowskiego w Norymberdze i Norymberskiego w Krakowie, który nie zapomniał o obowiązkowej maseczce.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2020-07-09
Data aktualizacji: 2020-07-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat