Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków na targach Expo Real 2019 w Monachium

Od 7 do 9 października Kraków bierze udział w kolejnej edycji targów Expo Real. Miasto od kilkunastu lat prezentuje swoją ofertę podczas tego wydarzenia. Podobnie jak w latach ubiegłych udział przedstawicieli Krakowa współfinansowany jest ze środków europejskich.

Fot. Katarzyna Wysocka
Katarzyna Wysocka

W miejskim katalogu ofert inwestycyjnych prezentowanych na targach znalazły się nieruchomości z przeznaczeniem pod zabudowę usługową i mieszkaniową. Miasto promuje również wielkie projekty strategiczne: Kraków Airport, Kraków Nowa Huta Przyszłości oraz Kraków-Nowe Miasto, których realizacja oddziaływać będzie na całą Małopolskę. Dodatkowo w tym roku Kraków prezentuje dwie ciekawe propozycje współpracy: miejski projekt rewitalizacyjny Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych ZABŁOCIE 20.22 oraz budowę Ośrodka Kultury „Ruczaj”, będącego filią Centrum Kultury Podgórza.

Obecność Krakowa na targach pozwala zaprezentować inwestycyjny potencjał oraz atuty miasta: wysoką jakość życia, przedsięwzięcia typu smart, stały rozwój terenów zielonych i rekreacyjnych, czy otwartość - sprzyjającą nawiązywaniu kontaktów biznesowych.

Kraków to około 1,2 miliona mieszkających i pracujących osób, około 150 tys. studentów na 23 wyższych uczelniach, ponad 200 międzynarodowych korporacji zatrudniających prawie 80 tys. osób w finansach, IT, usługach, badaniach i rozwoju czy analityce biznesowej. Miasto stało się w ostatnich latach jednym z najlepszych miejsc w Polsce do otwierania i prowadzenia innowacyjnego biznesu, a ambicje tych, którzy już rozpoczęli taką działalność w Krakowie, mają skalę zdecydowanie globalną. Dlatego udział Krakowa w targach Expo Real w Monachium jest świetną okazją do pokazania jak wiele to miasto  może zaoferować biznesowi.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat