Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Biblioteczka z Frankfurtu dla krakowskiego parku kieszonkowego

W ramach partnerstwa miast oraz projektu promującego koncepcję parków kieszonkowych w Krakowie, Frankfurt nad Menem przekazał dla mieszkańców Krakowa biblioteczkę, która została umieszczona w parku Zielony Jar na Wzgórzach Krzesławickich. Na terenie Frankfurtu nad Menem znajduje się 70 identycznych biblioteczek, które cieszą się tam dużym zainteresowaniem.   

Fot. Wiesław Majka

Wyjątkowość biblioteczki polega na tym, że jest nieodpłatna, ogólnodostępna i czynna całą dobę. Mieszkańcy mogą wybrać sobie dowolną książkę, która ich zaciekawiła. Mogą ją zabrać do domu lub czytać na ławce w parku czy też w najbliższej kawiarni. Wypożyczone książki można zachować, zwrócić lub umieścić w biblioteczce własne książki, które są warte przeczytania. Najniższa półka jest zarezerwowana dla dzieci, gdzie bez problemu mogą sięgnąć same po swoje ulubione lektury.

Symbolicznie przekazanie biblioteczki przez przedstawicieli obydwu miast odbyło się 11 września 2019 r. W wydarzeniu uczestniczył również frankfurcki fotograf Rafael Herlich, który przybył do Krakowa w związku z wernisażem swojej wystawy Divercity FFM. Wystawę pokazującą fascynującą różnorodność kulturowo-religijną Frankfurtu oglądać można do 29 września w MCK, Rynek Główny 25. Autor zdjęć przekazał 4 albumy ze swoimi fotografiami do krakowskiej biblioteczki.

Zobacz zdjęcia z przekazania biblioteczki na OTOFoto Kronice Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2019-09-16
Data aktualizacji: 2019-09-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź