Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wystawa fotografii DiverCity Frankfurt w MCK

We wtorek, 10 września w Międzynarodowym Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii Rafaela Herlicha „DiverCity FFM”, z udziałem autora. Wystawę, zorganizowaną w ramach partnerstwa miast Krakowa i Frankfurtu nad Menem, otworzyły oficjalnie prof. Daniela Birkenfeld, członkini Zarządu Frankfurtu oraz Anna Frankiewicz, dyrektor Kancelarii Prezydenta Krakowa.

Fot. Rafael Herlich

Frankfurt wzbogacają ludzie ze wszystkich stron świata. Przywożą oni ze sobą różnorodne doświadczenia, umiejętności i własną kulturę, które sprawiają, że Frankfurt staje się miejscem atrakcyjnym i interesującym do życia. We Frankfurcie żyje 180 różnych narodowości, których przedstawiciele uosabiają nieskończoność różnorodności kultury oraz są przykładem pokojowego, tolerancyjnego religijnego współistnienia. To oni są międzynarodową twarzą Frankfurtu. Urodzony w Tel Awiwie i żyjący we Frankfurcie fotograf Rafael Herlich towarzyszył mieszkańcom swojego miasta w ich codziennym życiu. Każde z jego ujęć opowiada inną historię i skłania do myślenia.

Zobacz zdjęcia z wernisażu w OTOFoto Kronice Miasta Krakowa

Fotografie prezentują momenty, które gubią się w zgiełku dnia codziennego w naszym zglobalizowanym świecie, umykają nam lub pozostają po prostu niezauważone i skryte. Na wystawie „DiverCity FFM” Rafael Herlich portretuje i przedstawia różnorodność mieszkańców Frankfurtu w różnych aspektach ich życia – zawodowym, religijnym, prywatnym - w czasie wolnym, na ulicach i skwerach tego miasta.          

Rafael Herlich

Rafael Herlich urodził się w 1954 r. w Tel Awiwie.
Po ukończeniu swojej edukacji fotograficznej w 1975 r., przybył z Izraela do Frankfurtu nad Menem, gdzie do tej pory mieszka. Bardzo szybko odnalazł się w roli fotografa frankfurckiej sceny polityczno-kulturalnej. Z biegiem lat wyrobił sobie zawodową reputację jako kronikarz życia żydowskiego w Niemczech.   

Rafael Herlich wydał dotychczas sześć albumów fotograficznych. Swoje wystawy prezentuje w szkołach na terenie całych Niemiec, aby w ten sposób nauczać tolerancji i zachęcać uczniów do okazywania szacunku różnym religiom.   

Międzynarodowe Centrum Kultury
11-30 września br., wtorek - niedziela w godz. 12.00-18.00
Wstęp wolny

Frankfurt

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2019-09-11
Data aktualizacji: 2019-09-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź