Kraków na Kongresie w St. Petersburgu

Od 28 do 30 listopada 2018 r. przedstawiciele Krakowa brali udział w VI Międzynarodowym Kongresie „St. Petersburg i Świat Słowiański” – dorocznym przedsięwzięciu nakierowanym na zacieśnianie więzi partnerskich i rozwój współpracy miast i regionów z krajów Europy Wschodniej i Półwyspu Bałkańskiego.

Kraków na Kongresie w St. Petersburgu
Fot. materiały organizatorów

Tematem przewodnim szóstej edycji Kongresu była cyfryzacja postrzegana jako wyzwanie dla włodarzy miast, a zarazem szansa na lepszy, zrównoważony rozwój metropolii. Konferencja przedstawicieli miast i regionów partnerskich Sankt Petersburga towarzyszyła kolejnej edycji Petersburskiego Forum Innowacji. Kraków jako miasto innowacji został w Petersburgu zaprezentowany przez Dyrektora Wydziału Informatyki UMK Grzegorza Życha oraz p.o. Dyrektora Wydziału Rozwoju Katarzynę Wysocką.

Wizyta w rosyjskim mieście partnerskim była dla przedstawicieli Krakowa okazją do odwiedzenia Petersburskiego Parku Technologii Innowacyjnych. Uczestnicy Kongresu „St. Petersburg i Świat Słowiański” zobaczyli również wystawę prac plastycznych dzieci, która była pokłosiem międzynarodowego konkursu „Maluję Petersburg”.  

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie
POLECAMY