Akcja Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu 2018

Jak każdego roku, tradycyjnie już Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży ze Wschodu. W czwartek, 5 lipca, w Sali Obrad RMK odbyło się uroczyste powitanie dzieci w Krakowie. W tym roku już po raz dziewiętnasty Kraków gości 130 młodych Polaków i ich opiekunów z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Rosji i Bukowiny Rumuńskiej.

Akcja Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu 2018
Fot. Wiesław Majka - UMK

W imieniu Prezydenta Krakowa młodych gości powitała Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.

Akcja "Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu" została zorganizowana po raz 19. przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Dotychczas uczestniczyło w niej około 2,2 tys. polskich dzieci ze Wschodu.

Honorowy patronat nad akcją sprawują: metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, marszałek województwa Jacek Krupa, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider oraz przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Senatu RP, samorządu województwa, miasta oraz sponsorów.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia w OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie