„Moje miasto - nasze dziedzictwo.” Etap lokalny konkursu rozstrzygnięty

W dniach 1 lutego – 11 lipca 2017 r. Miasto Kraków zorganizowało etap lokalny Międzynarodowego Konkursu na Produkcję Filmową Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa.

„Moje miasto - nasze dziedzictwo.” Etap lokalny konkursu rozstrzygnięty
Fot. materiały prasowe

Konkurs był zorganizowany w dwóch grupach wiekowych: dla młodzieży w wieku od 14 do 17 lat oraz od 18 do 21 lat. Zadaniem uczestników było nakręcenie maksymalnie 5-minutowego filmu na temat miasta światowego dziedzictwa, w którym mieszkają i dostarczenie do lokalnego organizatora, w tym przypadku Biura Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa.

 

Spośród otrzymanych produkcji jury wybrało zwycięzców w obydwu kategoriach. Są to Jakub Wójtowicz (w kategorii 14 do 17 lat) oraz Oleksandr Shaforostov (w kategorii 18-21 lat), którzy otrzymali list gratulacyjny i nagrodę od Prezydenta Miasta Krakowa.

 

Filmy zostały umieszczone na portalu YouTube i zgłoszone do kolejnego etapu, którego organizatorem jest OWHC.  Przewidziano 2 nagrody: 1000 dolarów amerykańskich (w kategorii wiekowej 14-17 lat) oraz 2000 dolarów amerykańskich (w kategorii wiekowej 18-21 lat). 

 

Filmy zgłoszone do etapu międzynarodowego będą promować Kraków na stronie internetowej OWHC, która jest bardzo często odwiedzana przez internautów na całym świecie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Film Jakuba Wójtowicza (nagrodzony w kategorii 14 do 17 lat):

 

 

Film Oleksandra Shaforostova (nagrodzony w kategorii 18-21 lat):

 
 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie