Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Międzynarodowa konferencja „W trosce o seniorów naszych miast”

Polityka senioralna jest ważnym elementem życia społecznego, gdyż jej beneficjentem – bezpośrednim lub poprzez naszych bliskich – będzie każdy z nas. Traktując sprawy seniorów jako jedno z priorytetowych zadań krakowskiego samorządu, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza na międzynarodową konferencję „W trosce o seniorów naszych miast”, która odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków 9 listopada (środa) 2016 r.

Statystyka i badania naukowe dotyczące seniorów potwierdzają, że liczba osób w wieku dojrzałym (60+) ciągle wzrasta. Tak ważne jest zatem podjęcie działań, które umożliwią zapewnienie im warunków do godnego i zdrowego starzenia się, właściwe zagospodarowanie potencjału osób starszych, a także rozwój usług i towarów im dedykowanych. Równie istotne są kwestie opieki medycznej i zabezpieczenia społecznego, jak również przystosowanie przestrzeni miejskich dla potrzeb osób starszych.

Właśnie tym zagadnieniom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja „W trosce o seniorów naszych miast” organizowana przez Urząd Miasta Krakowa we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz krakowskimi uczelniami wyższymi.

Udział w konferencji wezmą eksperci i przedstawiciele krakowskiego środowiska naukowego, seniorzy oraz reprezentanci miast partnerskich Krakowa: Budapesztu, Edynburga, Lipska, Ołomuńca, Trondheim i Wiednia. Uczestnicy wydarzenia będą mieć okazję nie tylko podzielić się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami w zakresie polityki senioralnej, ale także zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez partnerów zagranicznych.

Konferencja odbędzie się w środę, 9 listopada, w godz. 9:30-16:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków (ul. Marii Konopnickiej 17).

Zaproszenia na konferencję można odbierać w Pawilonie Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych 2. Liczba miejsc ograniczona!

Wstęp na konferencję tylko po uprzedniej rejestracji pod tel.: 12 616 82 16 lub adresem e‑mail: piotr.brydniak@um.krakow.pl

Termin rejestracji upływa 3 listopada 2016 r.

Zobacz PROGRAM KONFERENCJI

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2016-10-27
Data aktualizacji: 2016-11-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź