Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bank informacji o nauczycielach z Ukrainy

Miasto uruchomiło bank informacji o nauczycielach z Ukrainy, do którego mogą się zgłaszać zainteresowani podjęciem pracy w krakowskiej oświacie. Znajduje się w nim już kilkadziesiąt ofert. Korzystać z nich mogą dyrektorzy szkół i przedszkoli poszukujący kandydatów na stanowiska asystenta kulturowego czy pomocy nauczyciela. 

tablica szkolna, nauka, edukacja, nauczyciel, uczeń, klasa szkolna
Fot. Pixabay.com

Dla nauczyciela

Do Wydziału Edukacji UMK wpływają informacje od ukraińskich nauczycieli, którzy są zainteresowani podjęciem pracy w krakowskich szkołach i przedszkolach. Chętni do pracy w krakowskich szkołach i przedszkolach mogą przesłać zgłoszenie na adres edu.ukraina@um.krakow.pl.

Wiele ofert zostało pozyskanych także za pośrednictwem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wszystkie gromadzone są w banku danych, który będzie na bieżąco aktualizowany w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.

Ten zbiór ułatwi dyrektorom szkół i przedszkoli dotarcie do kandydatów w przypadku chęci zatrudnienia asystentów kulturowych czy pomocy nauczyciela. Do Krakowa licznie przybywają ukraińscy nauczyciele różnych specjalności, często z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz tak ważnymi w obecnej sytuacji kompetencjami w zakresie języka i kultury ukraińskiej. Mogą oni stanowić istotne wsparcie dla kadry pedagogicznej szkół i przedszkoli, do których zapisuje się coraz więcej dzieci uchodźców.

Dla dyrektora

Oferty są zakodowane i zawierają skrótową informację na temat kompetencji kandydatów. Nie zostały w nich uwzględnione dane osobowe. Aby otrzymać dodatkowe informacje i kontakt do danego nauczyciela, należy wysłać e-mail do Wydziału Edukacji UMK.

Listę nauczycieli oraz kody można znaleźć TUTAJ.


Przypominamy również, że Grodzki Urząd Pracy w Krakowie stworzył bazę firm, gotowych przyjąć cudzoziemców do pracy, która jest na bieżąco uzupełniana i poszerzana. Więcej można dowiedzieć się TUTAJ.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-03-09
Data aktualizacji: 2022-04-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź