Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Stanowisko w sprawie audycji red. Ewy Szkurłat w Radiu Kraków

Pani Redaktor Ewa Szkurłat w audycji „Dusi nas smog. Dlaczego programy ochrony powietrza nie działają” z 1 lutego 2021 roku stawia pytanie, a właściwie tezę: Dlaczego nie odczuwamy poprawy jakości powietrza? Gdzie popełniono błąd – rozmowa dotyczy Krakowa i Małopolski.

O ochronie powietrza, działaniach antysmogowych, zaangażowaniu wielu instytucji i mieszkańców w cały ten proces mówi się w mieście od wielu lat. Gmina Miejska Kraków transparentnie pokazuje, co udało się zrobić w tym obszarze, a efekty tych działań prezentuje również na podstawie państwowego monitoringu powietrza.

O poprawie jakości powietrza w mieście, związanej z dotacjami do wymiany pieców, programami osłonowymi, termomodernizacjami budynków czy regulacjami prawnymi – zakaz stosowania paliw stałych etc., niejednokrotnie wypowiadali się niezależni eksperci, naukowcy, organizacje pozarządowe czy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Wygląda więc na to, że Panią Redaktor prowadzącą wspomnianą audycję ominęły te informację albo przygotowanie do poprowadzenia tego typu rozmowy było niewystarczające. Stanowczo protestujemy w związku z tak mało obiektywnym i nierzetelnym przedstawianiem informacji w rozgłośni publicznej. Działania Krakowa w walce ze smogiem były niejednokrotnie opisywane w prasie polskiej i zagranicznej.

Media niejednokrotnie również pokazywały Kraków jako lidera, prekursora zmian antysmogowych – a efekty wszystkich tych procesów, mających na celu niwelowanie zanieczyszczeń w powietrzu, nie tyko są odczuwalne, mają oparcie w faktach i danych, ale są też, na wzór naszego miasta, wdrażane w innych miejscowościach.

Wydział Komunikacji Społecznej

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-04
Data aktualizacji: 2021-02-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat