Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sprostowanie do artykułu Piotra Ogórka

W nawiązaniu do artykułu Piotra Ogórka, „Kraków. Gigantyczne kolejki pod urzędami po zaświadczenie o prawie do głosowania. Nikt nie pamięta o reżimie sanitarnym”, opublikowanego w „Gazecie Krakowskiej”, Wydział Spraw Administracyjnych pragnie sprostować podane w nim informacje.

Informuję, że obsługa wyborców odbywa się w trzech lokalizacjach Wydziału Spraw Administracyjnych, w których uruchomiliśmy w sumie 10 stałych stanowisk do obsługi wyborców oraz kilka stanowisk ewidencji ludności, które – jeżeli brak jest klientów – również obsługują wyborców, z czego:

  • al. Powstania Warszawskiego 10 – 4 stałe stanowiska wyborcze,
  • ul. Wielicka 28a – 4 stałe stanowiska wyborcze,
  • os. Zgody 2 – 2 stałe stanowiska wyborcze.

Urząd Miasta Krakowa z uwagi na wymogi sanitarne nie może wpuszczać większej liczby osób, niż pozwalają na to przepisy, jednak wszyscy wyborcy, którzy zgłoszą się do urzędu przed godziną 15.00 zostaną obsłużeni. W sprawach wyborczych przyjmujemy wszystkie osoby – można, ale nie trzeba umawiać się na wizytę. Robimy wszystko, aby umożliwić każdemu zainteresowanemu wzięcie udziału w II turze wyborów.

Każdego dnia staramy się, aby klienci mogli w sposób jak najbardziej komfortowy załatwiać sprawy w Wydziale, jednak biorąc pod uwagę liczbę wydawanych codziennie zaświadczeń o prawie do głosowania (tylko wczoraj wydaliśmy prawie 1000 zaświadczeń), nie sposób zagwarantować tego, że obsługa będzie odbywała się płynnie bez konieczności oczekiwania w kolejce.

Pragnę przypomnieć, że w kolejce oczekują także osoby załatwiające sprawy związane z dowodami osobistymi, ewidencją ludności oraz klienci innych wydziałów.

W związku z tym apelujemy po raz kolejny do mieszkańców o stosowanie się do wymogów sanitarnych (zachowanie wymaganych odległości, zakrywanie ust i nosa, stosowanie środków dezynfekcyjnych) oraz o nieodkładanie załatwiania spraw na ostatnią chwilę. 
 

Tomasz Popiołek
dyrektor Wydziału
Spraw Administracyjnych

 

 

pokaż metkę
Autor: TOMASZ POPIOŁEK
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-07-02
Data aktualizacji: 2020-07-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat