Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Stanowisko spółki Trasa Łagiewnicka SA ws. artykułu red. Tymczaka

Spółka Trasa Łagiewnicka SA informuje, że do spółki wpłynął wniosek od wykonawcy o zmianę terminu zakończenia inwestycji.

Główna przyczyna zmiany terminu zakończenia budowy wynika ze skomplikowanej procedury administracyjnej, w szczególności konieczności uzyskania odstępstw w Ministerstwie Infrastruktury wynikających z odległości pomiędzy skrzyżowaniami czy konieczność uzyskania odstępstw dla przekroczenia linii kolejowej tunelem pod kątem innym niż 90 stopni, a także m.in. konieczności przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

- Powyższy wniosek wykonawcy jest obecnie analizowany. Poprzednie roszczenia wykonawcy zostały oddalone  – mówi Krzysztof Migdał,inżynier kontraktu, członek zarządu Trasa Łagiewnicka SA.

Z uwagi na podzielenie powyższej inwestycji na pięć odrębnych etapów, wykonawca rozpoczął prace zgodnie z założeniami harmonogramu, jednak terminy uwzględnione w tym harmonogramie nie mogą być dotrzymane również ze względu na decyzję administracyjną dla ostatniego z etapów, która została uzyskana przez wykonawcę 12 miesięcy później niż było to pierwotnie zaplanowane.

Informujemy również, że dla potrzeb wprowadzenia ruchu na Trasie Łagiewnickiej konieczne jest zakończenie całego zadania, zatem dopuszczenie Trasy Łagiewnickiej do ruchu również nastąpi później niż pierwotnie zakładano. Dzięki rozpoczęciu prac na części odcinków zgodnie z harmonogramem, utrudnienia dla mieszkańców będą sukcesywnie eliminowane przywracając stan docelowy, czyli stan po zakończeniu robót.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat