Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sprostowanie dotyczące publikacji prasowych w dziennikach „Gazeta Wyborcza” oraz „FAKT” w dniu 14.10.2017 roku.

Sposób przedstawienia sytuacji przez dzienniki „Gazeta Wyborcza” oraz „Fakt” nie jest zgodny z prawdą i wprowadza w błąd czytelników.

Sytuacja pani Ireny Białek, która przebywa w namiocie przy ulicy Miechowity jest znana Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Krakowie i w sposób ciągły monitorowana. Pani Irena Białek złożyła pisemne oświadczenie, w którym nie wyraża zgody na udzielanie informacji na temat rodzajów wsparcia, które otrzymuje. Kierując się poszanowaniem prywatności i wolą pani Ireny Białek, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wstrzymuje się od informowania mediów w jej sprawie. Nie oznacza to, że pani Białek nie otrzymuje wsparcia ze strony ośrodka.

Odnosząc się do kwestii zapewnienia pomocy w formie schronienia należy wskazać, że obecnie pani Białek nie jest zainteresowana takim wsparciem, o czym poinformowała pracowników socjalnych.

Jednocześnie w dniu 13 października 2017 roku do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zgłosił się organizator zbiórki społecznej realizowanej za pośrednictwem portalu www.pomagam.pl, który został poinformowany o możliwościach przekazania zebranych środków finansowych na rzecz pani Ireny Białek, w zakresie kompetencji posiadanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

pokaż metkę
Autor: AGNIESZKA PERS
Osoba publikująca: ANNA DUDA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat