Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Oświadczenie Carrefour Polska i Urzędu Miasta Krakowa dot. sklepu spożywczego w Sukiennicach

Najemca sklepu spożywczego zlokalizowanego w zabytkowych Sukiennicach - Rynek Główny 3 w Krakowie, Carrefour Polska oraz Urząd Miasta Krakowa uprzejmie informują, że strony doszły do porozumienia w zakresie dalszego funkcjonowania sklepu franczyzowego Carrefour Express w Sukiennicach.

Mając na uwadze różnorodne głosy opinii publicznej, strony zdecydowały o przeniesieniu działalności sklepu spożywczego poza budynek Sukiennic, jednak nadal w bliskim sąsiedztwie Rynku Głównego w Krakowie, dbając tym samym o losy  przedsiębiorcy, który wynajął sklep na prowadzenie działalności handlowej. Strony wyrażają nadzieję, że decyzja ta będzie odpowiedzią na oczekiwania zarówno mieszkańców i turystów, w interesie których jest pozostawienie sklepu z art. spożywczymi w tej okolicy, a także będzie stosownym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy wynajmującego lokal.

Przy tej okazji strony pragną wyjaśnić sytuację:

1. Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, w opisie aukcji określił przepisy prawa miejscowego regulujące rodzaj działalności dopuszczalnej w lokalu, które to przepisy pozwalały m.in. na prowadzenie handlu artykułami spożywczymi w spornej lokalizacji.

2. Przedsiębiorca, który wygrał aukcję, zainwestował i zaadaptował powierzchnię 27 m2 na prowadzenie mini-sklepu spożywczego, decydując się jednocześnie na współpracę franczyzową z siecią Carrefour Express.

3. W związku, z faktem, iż Miasto ma inne założenia co do rodzaju asortymentu oferowanego w tak specyficznym, a nawet unikatowym miejscu jakim są Sukiennice, przedsiębiorca, wspierany przez Carrefour Polska, podjął decyzję o rezygnacji z prowadzenia dalszej działalności w tym lokalu.

4. Stosownie do uzgodnień poczynionych przez strony sklep będzie funkcjonował nie dłużej niż do 31 stycznia 2013 r.

Zarówno Carrefour jak i przedstawiciele Zarządu Budynków Komunalnych, dokładają starań, aby znaleźć właściwe rozwiązanie zaistniałej sytuacji, satysfakcjonujące zarówno przedsiębiorcę, zainteresowanego dalszym prowadzeniem działalności handlowej, franczyzodawcę, zainteresowanego współpracą z krakowskim przedsiębiorcą, jak i Miasto, zainteresowane utrzymaniem dotychczasowego charakteru prowadzonej w Sukiennicach działalności handlowej.

 

Zarząd Carrefour Polska

Francois Vincent,

Dyrektor ds. franczyzy

Urząd Miasta Krakowa

Magdalena Sroka,

Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa

   

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-11-07
Data aktualizacji: 2012-11-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź