Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wyjaśnienie w sprawie Sceny Moliere

W związku z publikacjami, które w ostatnich dniach ukazały się w prasie, dotyczącymi lokalu użytkowego usytuowanego w budynku przy ul. Szewskiej 4 w Krakowie wyjaśniam, że zwycięzcą aukcji zorganizowanej 30 lipca 2010 r. nie jest Spółka z o.o. działająca pod firmą „Centrum Kultury i Sztuki Osób Niepełnosprawnych „Moliere” sp. z o.o”, tj. były bezumowny użytkownik lokalu, ani też Pan Artur Dziurman.

Ww. aukcję wygrał odrębny podmiot - Stowarzyszenie „Scena Moliere” Krakowskie Centrum Współpracy Teatralnej z Zagranicą oraz Krzewienia Zasad Integracji Społecznej poprzez Sztukę. Fakt odrębności prawnej ww. podmiotów był przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie wielokrotnie podkreślany zarówno w rozmowach telefonicznych z dziennikarzami, jaki i w oficjalnych stanowiskach przekazywanych prasie. Manipulowanie zatem wiadomymi faktami jest świadomym wprowadzaniem czytelników w błąd.

Gmina Miejska Kraków dochodzi należności z tytułu nieuregulowanych opłat za korzystanie z lokalu od ww. Spółki z o.o. Stowarzyszenie „Scena Moliere” Krakowskie Centrum Współpracy Teatralnej z Zagranicą oraz Krzewienia Zasad Integracji Społecznej poprzez Sztukę nigdy nie wynajmowało od Miasta żadnego lokalu użytkowego, w związku z czym nie zalega również z zapłatą należności czynszowych z tego tytułu.

Katarzyna Zapał
Dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-08-10
Data aktualizacji: 2010-08-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź