Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Urzędnik do Prezydenta...- polemika

Wbrew temu co twierdzi w artykule „Urzędnik do Prezydenta: Musi pan mniej wydawać” (zamieszczonym na łamach Gazety Wyborczej z dnia 15.12.2011r.) redaktor Bartosz Piłat, dokument przygotowany przez Zespół Audytu Wewnętrznego Urzędu Miasta Krakowa na zlecenie Prezydenta Krakowa nie był kierowany do Prezydenta a do Radnych Miasta Krakowa. Dokument miał uświadomić Radnym iż nadmierne roszczenia co do przyszłorocznego budżetu mogą pogorszyć stan finansów miasta.

Na podstawie przeprowadzonej analizy Zespół Audytu Wewnętrznego Urzędu Miasta Krakowa poparł rozwiązania proponowane przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w projekcie Budżetu na rok 2012. Jak wynika z wniosków audytora, konieczne są natychmiastowe kroki w zakresie ograniczenia wydatków bieżących i powiększenia dochodów tak aby terminowo regulować należności. Jeżeli Rada Miasta Krakowa nie poprze rozwiązań proponowanych przez Prezydenta Krakowa, może dojść do pogłębienia się problemów finansowych miasta.

Jak wynika z wniosków audytora, konieczne jest niezwłoczne podjęcie decyzji powiększających dochody oraz prowadzenia w ciągu roku 2012 niezbędnych zmian pozwalających ograniczyć w latach 2013 – 2014 wzrost wydatków bieżących do około 50% w  stosunku do wzrostu w latach 2010 – 2012.

Filip Szatanik
Zastępca Dyrektora ds. Informacji
Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Urząd Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-01-02
Data aktualizacji: 2012-01-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat