Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

  Polityka zrównoważonej turystyki

  Ponad 900 pomysłów na zrównoważenie turystyki Krakowa

  2021-11-17

  Kraków realizuje działania zmierzające do zrównoważenia turystyki i poprawy jakości usług turystycznych. Ruszył kolejny etap spotkań z cyklu „Kierunek: Miasto dla Wszystkich”, czyli prace grup wykonawczych. Przedstawiciele krakowskiego rynku turystycznego podczas sesji kreatywnej zaproponowali ponad 900 pomysłów na projekty wpisujące się w założenia „Polityki zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021–2028”.

  Światowy Dzień Turystyki

  2021-09-27

  Turystyka sprzyjająca włączeniu społecznemu – takie hasło towarzyszy w 2021 r. obchodom Światowego Dnia Turystyki, ustanowionego w 1979 r. przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO). W myśl słów Zuraba Pololikashvili, sekretarza generalnego UNWTO: „Ludzka chęć podróżowania i odkrywania jest uniwersalna, dlatego turystyka musi być otwarta dla wszystkich. Zatem my wszyscy włączamy się do aktywności w turystyce, jesteśmy w niej obecni”.

  Jak odbudować turystykę po pandemii?

  2021-09-27

  O wspólnej realizacji działań dotyczących turystyki w Krakowie rozmawiali 21 września przedstawiciele krakowskiego rynku turystycznego podczas I spotkania z cyklu „Kierunek: Miasto dla wszystkich. Polityka zrównoważonej turystyki”. Głównym tematem debat i dyskusji były kierunki i możliwości współpracy w zakresie odbudowy turystyki w Krakowie, po zapaści wywołanej pandemią.

  Kraków odważnie wprowadza zasady zrównoważonej turystyki

  2021-08-25

  „Mam szczęście mieszkać tam, dokąd inni mogą przyjechać tylko na chwilę” – to motto „Polityki zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021–2028”, dokumentu uchwalonego przez Radę Miasta Krakowa. Służy on wypracowaniu optymalnego modelu zarządzania turystyką w Krakowie po zapaści spowodowanej COVID-19.

  Znajdź