Odwiedź Kraków rozwiń menu
Kulinarny Kraków rozwiń
Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Nowoczesny Rekreacyjny Obiekt Pływacki

Pływalnia sportowa i rekreacyjna, gabinety odnowy biologicznej, sauny, jacuzzi, siłownia czy grota solna - to atrakcje nowego, nowoczesnego obiektu pływackiego, który powstał w Krakowie przy ul. Wysłouchów 34 a.

Z oferty pływalni będzie można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 14-22. W sobotę i niedzielę basen czynny będzie od 12-20.

Budynek basenu posiada 3 kondygnacje: dwie naziemne i jedną podziemną. Obiekt składa się z 3 połączonych ze sobą brył. Główną bryłę stanowi hala basenowa wraz z zapleczem oraz strefa odnowy biologicznej. Do hali basenowej dołączony jest element, w którym znajduje się basen rekreacyjny oraz układ komunikacyjny. Dodatkową bryłę stanowi trzon komunikacyjny całego budynku wraz z hallem głównym, szatnią i zespołami sanitarnymi. Tutaj znajduje się również główne wejście do budynku.

Nowoczesna hala basenowa przeznaczona jest do przeprowadzania zawodów sportowych i pływania rekreacyjnego. Niecka sportowa o głębokości 1,2-1,8 m i wymiarach 12,5 x 25 m wyposażona jest w drabinki wejścia do niecki i dźwig dla niepełnosprawnych.

By ułatwić dostępność basenu dla osób niepełnosprawnych wykonano m.in. podjazdy do strefy wejść do budynku (chodniki), odpowiednie pomieszczenia higieniczno-sanitarne i drzwi. Jest też wewnętrzny podnośnik śrubowy.

Niecka rekreacyjna składa się z dwóch części. Jednej głębszej, wyposażonej w dysze do masażu podwodnego i pionowego, płytę do siedzenia z napowietrzaniem oraz kaskadę wodną i z części płytkiej, przeznaczonej dla dzieci. Ta wyposażona jest w zjeżdżalnię typu słoń.

Generalnym inwestorem obiektu jest Gmina Miejska Kraków. Obiektem zarządza Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. Szarych Szeregów, tel. 012 264-73-00, 012 654-53-55.

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-07-12
Data aktualizacji: 2010-08-26
Powrót