Hotel Kossak

Kategoria:
hotel****
Adres:
Plac Kossaka 1, 31-106 Kraków
Dzielnica:
Stare Miasto
Ilość miejsc:
120

Opis

Kamienica zaprojektowana w 1931 roku i wybudowana w 1935 roku. Należała do żydowskiej rodziny Wasserbergów. W latach 60-tych dobudowano do Kamienicy pierwszy w Krakowie Dom Handlowy „Jubilat”. Do 1995 roku kamienica pozostawała własnością córki Wasserberga, która sprzedała kamienicę obecnym właścicielom.

Budynek zaadaptowany na hotel ma 8 kondygnacji użytkowych: parter – recepcja, restauracja i lobby bar, piętra od 1 do 5 - pokoje hotelowe, piętro 6 - centrum konferencyjne, piętro 7 - taras widokowy z wielofunkcyjną oranżerią. Na poziomie - 1 znajduje się hotelowe fitness centrum.

55 pokoi 2-osobowych z możliwością do pojedynczego wykorzystania oraz 5 apartamentów.

Restauracja czynna jest w godzinach 7.00-24.00 do dyspozycji gości hotelowych oraz gości z zewnątrz. Goście hotelowi mogą korzystać z 24 godzinnego room-servicu. Pod względem wyposażenia oraz oferty menu restauracja przystosowana jest do przyjmowania gości indywidualnych, biznesowych, dyplomatów, uczestników organizowanych imprez okolicznościowych oraz szkoleń i konferencji.

Restauracja „Percheron” świadczy również usługi cateringowe zewnętrzne. 7 piętro hotelu to 150 m2 tarasu widokowego oraz 92 m2 powierzchni użytkowej pod szklanym zadaszeniem, jako cześć wielofunkcyjna: 48 m2 powierzchni kawiarnianej z barkiem, 26 m2 i 18 m2 z przeznaczeniem na organizację kameralnych spotkań służbowych lub okolicznościowych z możliwością aranżacji powierzchni tanecznej.

6 piętro hotelu stanowi centrum konferencyjne dla łącznej liczby 170 osób. Do dyspozycji uczestników szkoleń, konferencji, sympozjów, pokazów i prezentacji są 3 sale konferencyjne o łącznej powierzchni 140 m2 oraz foyer o powierzchni 52 m2.

ZA TREŚĆ WYŻEJ WYMIENIONYCH INFORMACJI ODPOWIADA PRZEDSIĘBIORCA PROWADZĄCY OBIEKT!
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych

Obiekty noclegowe w okolicy