Magiczny Kraków NEWSLETTER
368 fb  yt
Obostrzenia w walce z pandemią ponownie przedłużone
Obostrzenia w walce z pandemią ponownie przedłużone

Do 25 kwietnia przedłużono obowiązujące obecnie obostrzenia w walce z pandemią koronawirusa – poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Część ograniczeń została jednak zniesiona.

Miasto uruchamia punkty szczepień masowych
Miasto uruchamia punkty szczepień masowych

W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, w całym kraju tworzone są Punkty Szczepień Powszechnych. Kraków rozpoczął przygotowania do uruchomienia 3 takich punktów. Szczepienia w utworzonych Punktach Szczepień Powszechnych mają się rozpocząć po 25 kwietnia.

Rozbiórka uszkodzonych budynków Archiwum UMK
Rozbiórka uszkodzonych budynków Archiwum UMK

W poniedziałek, 12 kwietnia rozpoczęły się prace rozbiórkowe elementów konstrukcyjnych hali nr 2 archiwum miejskiego – najbardziej uszkodzonej w wyniku pożaru, do wybuchu którego doszło 6 lutego. Głównym celem jest wydobycie i zabezpieczenie znajdujących się tam archiwaliów.

Mała Chorwacja w Krakowie
Mała Chorwacja w Krakowie

Z inicjatywy Konsula Honorowego Chorwacji w Krakowie Pawła Włodarczyka, krakowskie Bagry zyskały międzynarodowy zakątek, tzw. Małą Chorwację. We wtorek, 13 kwietnia podpisano porozumienie o dalszej współpracy przy realizacji wspólnego projektu Krakowa i Chorwacji.

Masz pomysł na Kraków? Złóż projekt w VIII edycji BO
Masz pomysł na Kraków? Złóż projekt w VIII edycji BO

Wiosna to czas na zmiany, czyli czas na budżet obywatelski! 12 kwietnia rozpoczęło się składanie projektów w ramach tegorocznej, VIII edycji. Zakończenie przyjmowania wniosków nastąpi 14 maja. W tym czasie każdy mieszkaniec Krakowa może przedstawić propozycje zmian w mieście. Tak, jak w poprzednich latach, projekty można składać tylko przez internet, za pomocą specjalnej platformy budzet.krakow.pl.

Wsparcie psychologiczne dla personelu medycznego
Wsparcie psychologiczne dla personelu medycznego

W czasie dużego stresu i obciążenia psychicznego związanego z pomocą chorym na koronawirusa i przedłużającą się pandemią, na wsparcie specjalistów psychologów i terapeutów, może liczyć personel medyczny z krakowskich szpitali.

Oto najnowszy numer dwutygodnika „Kraków.pl”. Przeczytaj!
Oto najnowszy numer dwutygodnika „Kraków.pl”. Przeczytaj!

Poprawa jakości komunikacji w mieście to temat istotny, dotyczy wszystkich mieszkańców. Część z nich rowerami dostaje się do pracy, część spacerem dociera do szkoły. Wiele osób codziennie wsiada do autobusu, a ci, którzy jeżdżą samochodami, wiedzą, jak trudne jest znalezienie miejsca parkingowego. Najnowszy numer dwutygodnika poświęcamy właśnie komunikacji w naszym mieście. Zapraszamy do lektury!

Dwór Badenich i park Wadów – konsultacje społeczne
Dwór Badenich i park Wadów – konsultacje społeczne

13 kwietnia rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące sposobu użytkowania dworu Badenich i parku Wadów. Potrwają one do 28 maja.

„Nieobjęta ziemia”, czyli 10. edycja Festiwalu Miłosza
„Nieobjęta ziemia”, czyli 10. edycja Festiwalu Miłosza

Agi Mishol, Alice Oswald, Ivan Štrpka, Peter Gizzi i Anthony Joseph – to zagraniczni goście tegorocznej odsłony Festiwalu Miłosza, która odbędzie się pod hasłem „Nieobjęta ziemia”. Będziemy rozmawiać o szeroko pojętych trudnościach w opanowywaniu Ziemi i przemieszczaniu się po niej – zarówno w rozumieniu dosłownym, jak i symbolicznym. W tym roku zapraszamy na festiwal w dniach 9–11 lipca.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Sobieski. Lew, który zapłakał” to prawdziwa historia Jana III Sobieskiego. Jak powinniśmy dziś postrzegać tego dzielnego władcę: jako obrońcę chrześcijaństwa, ostatniego króla-wojownika, a może niepoprawnego uwodziciela? Więcej dowiemy się dzięki książce Sławomira Leśniewskiego.

ZOBACZ TAKŻE:
Zniknie jedno z najdłuższych przejść dla pieszych w Krakowie Wygraj książkę wydawnictwa HarperCollins
Zachęcamy do kupowania biletów przez Internet i w automatach Dodatkowa dyskusja o planie dla obszaru „Mistrzejowice – Północ”
Weź udział w konkursie, zazieleń wybrany teren i zdobądź grant Wkrótce koniec naboru wniosków w sprawie pomocy mieszkaniowej
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL