Magiczny Kraków NEWSLETTER
369 fb  yt
W Krakowie powstanie kwartał klimatyczny
W Krakowie powstanie kwartał klimatyczny

„Klimatyczny kwartał” to przełomowy projekt urbanistyczny, który będzie realizowany w Krakowie. Obejmuje obszar ograniczony ulicami Dietla, Grzegórzecką, aleją Daszyńskiego i rzeką Wisłą. Ten ambitny, jak na polskie warunki, projekt wpisuje się w długofalowe działania Krakowa, związane z przeciwdziałaniem kryzysowi klimatycznemu.

 Obostrzenia związane z pandemią częściowo złagodzone
Obostrzenia związane z pandemią częściowo złagodzone

Od poniedziałku, 26 kwietnia, ponownie zostaną otwarte salony fryzjerskie, salony urody oraz zakłady kosmetyczne. Rząd przywraca również edukację hybrydową w szkołach podstawowych w klasach 1-3. Złagodzone restrykcje wprowadzone będą jednak w wybranych województwach. Obostrzenia nie zostaną zniesione w województwach, w których sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza.

Raport z konsultacji w sprawie Wesołej
Raport z konsultacji w sprawie Wesołej

Zieleń, w której będzie można odpocząć, ale też miejsce wydarzeń artystycznych i spotkań wszystkich pokoleń mieszkańców – taki obraz Wesołej wyłania się z konsultacji społecznych, które trwały od 26 listopada ubiegłego roku do 26 lutego. Jest już gotowy raport podsumowujący pierwszą fazę konsultacji.  

Ostatnie pożegnanie Stanisława Dziedzica
Ostatnie pożegnanie Stanisława Dziedzica

8 kwietnia w Krakowie zmarł Stanisław Dziedzic, twórca Biblioteki Kraków, wcześniej wieloletni dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego, historyk literatury, publicysta, kulturoznawca, nauczyciel akademicki. Miał 68 lat. Pogrzeb Stanisława Dziedzica odbył się w środę, 21 kwietnia, o godz. 14.00 na cmentarzu Salwatorskim. Ze względów epidemicznych uroczystości pogrzebowe były transmitowane online na platformie YouTube oraz na stronie Biblioteki Kraków.

Kraków po raz drugi w programie „Opieka wytchnieniowa”
Kraków po raz drugi w programie „Opieka wytchnieniowa”

Rządowy program „Opieka wytchnieniowa” ma na celu odciążenie rodziców i opiekunów w codziennej opiece nad osobami niepełnosprawnymi oraz podniesienie umiejętności i wiedzy w tym zakresie. W tym roku Kraków po raz drugi przystąpił do programu.

Przed nami Dzień Ziemi
Przed nami Dzień Ziemi

22 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Ziemi. Tegoroczna edycja wydarzenia w Krakowie obchodzona będzie w okrojonej i dostosowanej do panujących warunków pandemicznych formie. Nie zabraknie jednak symbolicznych akcentów dla młodszych czy starszych mieszkańców, wśród nich: sprzątanie Łąk Nowohuckich.

Stypendia w ramach programu „Kultura odporna” przyznane!
Stypendia w ramach programu „Kultura odporna” przyznane!

87 osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami otrzyma stypendia, które miasto przygotowało w ramach programu „Kultura odporna” – edycja 2.0. To druga edycja przedsięwzięcia, w ramach którego miasto w czasie pandemii wsparło formą jednorazowo wypłacanych stypendiów 235 lokalnych artystów i twórców.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Powieść Stanisława Lema „Golem XIV” w nowym wydaniu! Książka króla polskiej literatury science fiction to nieodrealniona wizja przyszłości, która zachwyca swoją niezwykłością i zmusza do refleksji nad rozwojem ludzkiego umysłu i sztucznej inteligencji.

ZOBACZ TAKŻE:
W sobotę trzecie spotkanie Krakowskiego Panelu Klimatycznego Miasto odstępuje od budowy łącznika w rejonie Polany Żywieckiej
Numer alarmowy 998 – ważny komunikat Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Krakowie Mieście Literatury UNESCO
Ruszyła piąta edycja akcji „Rowerem do pracy” Coraz więcej nowoczesnych obiektów sportowych
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL