Magiczny Kraków NEWSLETTER
356 fb  yt
Od lutego nowe ceny biletów komunikacji miejskiej
Od lutego nowe ceny biletów komunikacji miejskiej

1 lutego w Krakowie wchodzą w życie zmiany w cenniku biletów komunikacji miejskiej. Nowe stawki obejmą zarówno bilety jednorazowe, jak i miesięczne.

Miasto pomoże dotrzeć na szczepienie przeciw Covid-19
Miasto pomoże dotrzeć na szczepienie przeciw Covid-19

Zgodnie z zaleceniami rządowymi, miasto zorganizuje transport do punktów szczepień dla osób z niepełnosprawnościami, a także dla tych seniorów 70+, którzy nie mają możliwości dotarcia do punktu szczepień we własnym zakresie lub przy wsparciu bliskich. Osoby, które chcą skorzystać w tym zakresie ze wsparcia miasta i mają wyznaczony termin szczepienia przeciwko Covid-19, mogą zgłaszać się za pomocą specjalnie uruchomionej infolinii. Urząd Miasta Krakowa nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia, a zapewnia jedynie transport osobom do tego uprawnionym.

Krakowskie przedszkola zyskały nowoczesny sprzęt do nauki zdalnej
Krakowskie przedszkola zyskały nowoczesny sprzęt do nauki zdalnej

234 komputery przenośne, 118 tabletów oraz 117 dodatkowych akcesoriów takich jak kamery, mikrofony czy zestawy słuchawkowe trafiło w ostatnim czasie do krakowskich przedszkoli samorządowych. Nowy sprzęt pomoże nauczycielom przedszkoli w prowadzeniu zajęć z dziećmi w sposób zdalny. Na ten cel Miasto Kraków przeznaczyło z własnego budżetu aż 790 tys. zł.

Karta Krakowska najlepszym sposobem na bilet
Karta Krakowska najlepszym sposobem na bilet

Karta Krakowska w formie mobilnej w smartfonie lub zapisana na karcie plastikowej to najlepszy sposób na podróżowanie Komunikacją Miejską w Krakowie. Po zmianie taryfy biletowej 1 lutego 2021 roku uprawnienia KK umożliwią zakup biletów po znacznie niższej cenie. Dla przykładu koszt popularnego biletu miesięcznego na wszystkie linie w I strefie dla osoby zameldowanej w Krakowie lub płacącej tu podatki to 80 zł. Bez tych uprawnień ten sam bilet będzie kosztował 148 zł. Koszt biletu z uprawnieniami KK będzie więc niższy o 68 zł.

Przedsiębiorco, wypełnij ankietę!
Przedsiębiorco, wypełnij ankietę!

Magistrat zaprasza wszystkie firmy z Krakowa do wypełnienia krótkiej ankiety „Pandemia a krakowscy przedsiębiorcy w 2020 r.” Formularz można wypełniać do 5 lutego.

Prezydent zagra z orkiestrą
Prezydent zagra z orkiestrą

Już niebawem 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, nie zabraknie na nim krakowskich akcentów. Prezydent Jacek Majchrowski przekazał na charytatywną licytację fragment stali z konstrukcji jednego z ostatnich pięter legendarnego krakowskiego Szkieletora.

Kulturalny przewodnik na weekend!
Kulturalny przewodnik na weekend!

Co słychać na platformach streamingowych? Jaki koncert lub film możecie obejrzeć bez wychodzenia z domu? Sprawdźcie nasz kulturalny przewodnik!

Krakowskie instytucje kultury grają razem z WOŚP
Krakowskie instytucje kultury grają razem z WOŚP

Zaproszenia, gadżety, vouchery, wejściówki, albumy, specjalne oprowadzanie po Muzeum Fotografii po remoncie, zwiedzanie wystawy szopek krakowskich i Pałacu Krzysztofory razem z dyrektorem Muzeum Krakowa, profesjonalna sesja fotograficzna w Rydlówce lub możliwość udziału w Tradycyjnym Święcie Rękawki w roli średniowiecznego woja lub białki – to tylko wybrane propozycje krakowskich instytucji kultury przygotowane na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grajmy razem!

Pierwsze eksponaty dla skansenu w Branicach
Pierwsze eksponaty dla skansenu w Branicach

Są już pierwsze eksponaty, które mogą trafić do powstającego krakowskiego skansenu w Branicach. W skład pozyskanego wyposażenia weszły między innymi wiejski wóz, ule, sprzęt do wypiekania chleba oraz beczki. Wszystko to wykonane w większości lub nawet w całości z drewna.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Nareszcie głos rozsądku i solidna porcja wiedzy w dyskusji o zdrowym odżywianiu! "Przeciw naturze" Dario Bressaniniego i Beatrice Mautino to praktyczny i niezbędny przewodnik po tym, co „organiczne”, „tradycyjne”, „wolne od” i...

ZOBACZ TAKŻE:
Centrum Krakowa z coraz czystszym powietrzem Za bilet w automacie można zapłacić Blikiem
Skarpetki w akcji! Teatr Groteska zaprasza na konkurs Odwiedź ekostronę Krakowa
Magiczny koncert z okazji 70. urodzin Jacka Cygana Muzeum Krakowa gra z WOŚP!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL