Magiczny Kraków NEWSLETTER
357 fb  yt
Kraków w czołówce najczystszych miast Polski
Kraków w czołówce najczystszych miast Polski

Kraków za Łodzią i Bydgoszczą znalazł się w gronie najczystszych miast w Polsce – wynika z raportu opracowanego przez PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek. W dokumencie zestawiono ze sobą dziesięć największych miast w kraju.

Raport AGH: Uchwała antysmogowa pozytywnie wpływa na jakość powietrza
Raport AGH: Uchwała antysmogowa pozytywnie wpływa na jakość powietrza

Badanie zlecone przez Krakowski Alarm Smogowy wykonali naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego wyniki są jednoznaczne: uchwała antysmogowa i wprowadzony od 1 września 2019 r. zakaz stosowania paliw stałych przynosi efekty.

Bezpłatne dyżury adwokatów w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy
Bezpłatne dyżury adwokatów w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy

2 lutego rozpoczynają się bezpłatne dyżury członków Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie, przeznaczone dla krakowskich przedsiębiorców. Poradę prawną będzie można uzyskać w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy UMK przy ul. Wielickiej 28a w Krakowie.

ZIM poprawi standard w kolejnych żłobkach
ZIM poprawi standard w kolejnych żłobkach

W tegorocznych planach inwestycyjnych ZIM jest modernizacja kolejnych żłobków. Do końca roku poprawią się warunki w placówkach przy ul. Okólnej 6, Ehrenberga 3 oraz na os. Zielonym 28. Zrealizowany będzie też kolejny etap kompleksowego remontu żłobka przy ul. Mazowieckiej.

Pomoc w dotarciu na szczepienie przeciw Covid-19
Pomoc w dotarciu na szczepienie przeciw Covid-19

Zgodnie z zaleceniami rządowymi, miasto organizuje transport do punktów szczepień dla osób z niepełnosprawnościami, a także dla seniorów 70+, którzy nie mają możliwości dotarcia do punktu szczepień we własnym zakresie lub przy wsparciu bliskich. Osoby, które chcą skorzystać ze wsparcia miasta i mają wyznaczony termin szczepienia przeciw Covid-19, mogą zgłaszać się za pomocą infolinii.

Kulturalny przewodnik na weekend!
Kulturalny przewodnik na weekend!

Co słychać na platformach streamingowych? Jaki koncert lub spektakl możecie obejrzeć bez wychodzenia z domu? Sprawdźcie nasz kulturalny przewodnik na najbliższy weekend!

W dniu Finału WOŚP krakowski hejnał zabrzmi z nietypowego miejsca
W dniu Finału WOŚP krakowski hejnał zabrzmi z nietypowego miejsca

W niedzielę 31 stycznia o godz. 20.00 z okazji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy usłyszymy, jak brzmi krakowski hejnał grany z dachu TAURON Areny Kraków, a po nim występ saksofonisty Adama Pierończyka. Tego dnia zostanie także udostępniony koncert zespołu Another Pink Floyd przygotowany specjalnie na tę okazję. Zachęcamy do wirtualnego udziału w tych wydarzeniach i wspierania WOŚP.

Kina studyjne ważne dla Krakowa
Kina studyjne ważne dla Krakowa

W Krakowie od 2019 roku realizowany jest „Plan wspierania działalności kulturalnej prowadzonej w kinach studyjnych”. Miasto wspiera funkcjonowanie kin studyjnych jako ośrodków życia kulturalnego promujących kulturę filmową, prowadzących działalność w zakresie edukacji filmowej, rozwoju widowni, aktywizacji seniorów oraz realizujących interdyscyplinarne wydarzenia kulturalno-naukowe.

Muzeum Fotografii kończy remonty i czeka na zwiedzających
Muzeum Fotografii kończy remonty i czeka na zwiedzających

Muzeum Fotografii w Krakowie po trwającej niemal trzy lata przebudowie, zakończyło proces modernizacji oddziału mieszczącego się w zabytkowej willi przy ul. Józefitów 16. Trwają jeszcze prace w siedzibie głównej muzeum przy ul. Rakowickiej. 26 stycznia, odnowione przy wsparciu miasta przestrzenie muzeum odwiedził Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Krytyki Politycznej!

Kim były gruzinki, mewki czy dewizówki? Co w świecie pracy seksualnej zmienili ściągnięci przez Gierka wraz z zachodnimi inwestycjami biznesmeni? Jak przemiany obyczajowe lat 60. i 70. wpłynęły na tożsamości, a kryzys ekonomiczny lat. 80. na codzienną pracę, osób świadczących usługi seksualne?  Polecamy Wam książkę "Zawodowe dziewczyny. Prostytucja i praca seksualna w PRL" Anny Dobrowolskiej wydaną przez Wydawnictwo Krytyki politycznej.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Dlaczego Rosja kocha Putina? Odpowiedzi dostarczy Wam nowa książka reporterki cyklu „Szerokie tory” i autorki bestsellera "Nie ma jednej Rosji". Barbara Włodarczyk przedstawia swoje najnowsze reportaże z Rosji pt. "Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin".
 

ZOBACZ TAKŻE:
UJ zagra z WOŚP Wylicytuj spacer detektywistyczny
„Świadome zakupy. Mądre wybory”. Poznaj cykl edukacyjny NFZ Zgłoś się na bezpłatną cytologię
Styczniowe spotkania w Ośrodku Kultury Norwida Nowe wystawy w Nowohuckim Centrum Kultury – kilka propozycji!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL