Magiczny Kraków NEWSLETTER
364 fb  yt
W tym roku cały Kraków będzie w formie!
W tym roku cały Kraków będzie w formie!

Wraz z długo wyczekiwaną przez wszystkich wiosną ruszamy z kampanią promocyjną przygotowaną specjalnie dla mieszkańców Krakowa. Projekt ma zachęcać wszystkich do ruchu i aktywności fizycznej. Chodź na pole!

Już wkrótce Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Już wkrótce Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia w całej Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych.

„The Guardian” wymienia Kraków w gronie miast sprzyjających rowerzystom
„The Guardian” wymienia Kraków w gronie miast sprzyjających rowerzystom

Brytyjski dziennik i portal internetowy „The Guardian” opisał działania europejskich miast w zakresie mobilności rowerowej w czasie pandemii koronawirusa. W gronie takich metropolii jak Londyn, Bruksela, Barcelona, Mediolan, Lizbona czy Paryż znalazł się również Kraków. Miasto zostało wymienione w kontekście działań zwiększających udział ruchu rowerowego w minionym roku i planu rozbudowy sieci ścieżek po ustaniu pandemii.

Udana Wielkanoc? Zaplanuj święta z krakowską świąteczną mapą online!
Udana Wielkanoc? Zaplanuj święta z krakowską świąteczną mapą online!

Od 15 marca dostępna jest wielkanocna odsłona mapy www.rynek.krakow.pl, dzięki której lokalni przedsiębiorcy mogą zaprezentować swoje wielkanocne produkty i usługi! Poza stroikami, pisankami czy potrawami i wypiekami, na stronie można także znaleźć m.in. oferty warsztatów własnoręcznego tworzenia dekoracji czy propozycje świątecznego śniadania w hotelu z widokiem na zabytki Krakowa.

Wznowiono dezynfekcję przestrzeni miejskich
Wznowiono dezynfekcję przestrzeni miejskich

W związku ze wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa Sars-Cov-2, MPO Kraków ponownie rozpoczęło oczyszczanie miejskiej przestrzeni przy pomocy płynu dezynfekującego. Prace skupiają się na chodnikach i placach, przejściach dla pieszych i przystankach – miejscach, w których zazwyczaj jest więcej osób. Dezynfekowane są również kosze uliczne, różnego rodzaju poręcze i ławki.

19 marca święto patrona Krakowa – św. Józefa
19 marca święto patrona Krakowa – św. Józefa

W piątek, 19 marca imieniny obchodzi Józef – patron miasta Krakowa. Z tej okazji w naszym mieście odbędą się symboliczne – ze względu na panującą sytuację epidemiczną – uroczystości upamiętniające patrona Krakowa.

Zdecyduj o przyszłości klimatycznej Krakowa
Zdecyduj o przyszłości klimatycznej Krakowa

W ciągu najbliższych dni sprawdzaj skrzynkę pocztową. Być może mieszkasz w jednym z losowo wybranych 20 tys. gospodarstw domowych w Krakowie, do których rozesłano zaproszenie do udziału w Krakowskim Panelu Klimatycznym. Rekomendacje z panelu przyjęte z poparciem na poziomie co najmniej 80 proc. głosujących będą traktowane jako wiążące dla władz miasta i zostaną wdrożone w życie.

Zobacz arrasy króla na Wawelu
Zobacz arrasy króla na Wawelu

Wystawa „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921” dostępna będzie dla zwiedzających od 18 marca do 31 października w Zamku Królewskim na Wawelu. To jedyny w dziejach jagiellońskiej rezydencji pokaz całej zachowanej kolekcji we wnętrzach, dla których arrasy zostały stworzone.

Odkryj Kraków na nowo – prześlij zdjęcie na wystawę
Odkryj Kraków na nowo – prześlij zdjęcie na wystawę

Ubiegły rok przyniósł wiele niespodzianek – tą najbardziej pozytywną było poznawanie miasta przez mieszkańców z zupełnie nowej perspektywy i odkrywanie miejsc, o których istnieniu nie mieli pojęcia, mimo że mieszkają w pobliżu. Idąc tropem takich ukrytych krakowskich skarbów, Miasto Kraków i KBF zapraszają wszystkich do udziału w wystawie, która stanie na Powiślu w pierwszych tygodniach maja.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Historia, która od dawna czekała, by ją opowiedzieć. "Ojczyzna jabłek" Roberta Nowakowskiego to nasza książka tygodnia w newsletterze.

ZOBACZ TAKŻE:
„Kierunek przyszłość!” – wspieramy kariery uczniów Horyzonty równości w Dworku Białoprądnickim
Znamy terminy Krakowskich Nocy 2021 „Filmowy Kraków” nową propozycją na miejskiej platformie VOD
Oprowadzanie po Domu Józefa Mehoffera Śladami ślubu i „Wesela”
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL