Magiczny Kraków NEWSLETTER
360 fb  yt
Zielona i elegancka Wesoła
Zielona i elegancka Wesoła

Przez ponad dwie godziny trwała wczorajsza debata poświęcona przygotowanej przez miasto i Agencję Rozwoju Miasta Krakowa wstępnej koncepcji zagospodarowania Wesołej. Ma być zielono i elegancko, a dzielnica będzie służyć przede wszystkim mieszkańcom. Nie ma mowy o sprzedaży budynków wzdłuż Kopernika ani o tym, by życie na Wesołej kończyło się już w godzinach popołudniowych.

Praca strażaków dobiegła końca
Praca strażaków dobiegła końca

Cztery pojemniki z dokumentami ze spalonego archiwum miejskiego, które do tej pory były zabezpieczane przez policję, zostały 16 lutego przekazane do Archiwum Narodowego, którego pracownicy zbadają ich stan. Dziś, 17 lutego dobiegły końca działania straży na miejscu pożaru, a teren został przekazany Urzędowi Miasta Krakowa.

Zima, jakiej nie było od lat
Zima, jakiej nie było od lat

Obecna zima jest najdroższą zimą w historii Krakowa. Od 15 października 2020 r. do tej pory, akcja „Zima” kosztowała ponad 38 mln zł. Tym samym przekroczony został poprzedni rekord kosztów. Temperatury sięgające nawet –20°C, obfite odpady śniegu, deszcz padający przy temperaturze –8°C – tegoroczna zima nie oszczędza Krakowa.

„Mój świadomy wybór” – program doradztwa zawodowego dla szkół
„Mój świadomy wybór” – program doradztwa zawodowego dla szkół

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza krakowskie szkoły ponadpodstawowe do udziału w programie „Mój świadomy wybór”. Jego celem jest przygotowanie uczniów branżówek, techników i liceów do planowania kariery zawodowej w oparciu o własne zasoby i analizę informacji na temat rynku pracy i systemu edukacji. Udział w programie jest bezpłatny.

Wznowione zajęcia sportowe dla dzieci
Wznowione zajęcia sportowe dla dzieci

Po dłuższej przerwie rząd złagodził obostrzenia epidemiczne, możliwe stało się więc wznowienie zajęć sportowych. Zapraszamy dzieci na zajęcia sportowe prowadzone w Międzyszkolnych Ośrodkach Sportowych. Zajęcia rozpoczęły się w poniedziałek, 15 lutego.

Otwarcie oddziału MuFo przy ul. Józefitów
Otwarcie oddziału MuFo przy ul. Józefitów

Już w poniedziałek, 22 lutego, po raz pierwszy otworzy się dla zwiedzających zmodernizowana siedziba Muzeum Fotografii przy ulicy Józefitów 16. Wyjątkowy oddział muzeum prezentujący pracę nowoczesnej instytucji oraz edukujący widzów, jak najlepiej dbać o domowe archiwa.

Kulturalny przewodnik na weekend!
Kulturalny przewodnik na weekend!

W końcu możemy iść do kina, na spektakl czy do muzeum! Dlatego przedstawiamy Wam najciekawsze wydarzenia kulturalne w Krakowie w ten weekend i zachęcamy do wspierania kultury!

Sinfonietta Cracovia wraca na scenę ICE Kraków
Sinfonietta Cracovia wraca na scenę ICE Kraków

Już w najbliższą sobotę, 20 lutego, Sinfonietta Cracovia powróci na scenę ICE Kraków. Centrum Kongresowe otwiera swoje podwoje dla słuchaczy spragnionych koncertowych wrażeń. Sinfonietta powita ich wyjątkowym, zimowym – ale i pełnym ognia! – programem. Uwaga! Wstęp na koncert jest wolny, ale wcześniej trzeba pobrać wejściówki online.

Nim wstanie dzień – spacer po krakowskich instalacjach artystycznych
Nim wstanie dzień – spacer po krakowskich instalacjach artystycznych

Jak połączyć sztukę i nowe media w przestrzeni miasta? Stwarzając wystawę, którą można podziwiać po zmroku! Od najbliższej soboty, 20 lutego, do niedzieli 28 lutego, w 10 miejscach na terenie Krakowa będzie można oglądać instalacje artystyczne wykonane przez krakowskich artystów. To projekty inspirowane gwiazdami, czasem czy słowem. Spieszmy się na spacer, nim wstanie dzień!

ZOBACZ TAKŻE:
O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Kraków – rusza głosowanie internautów Zostań Czytelnikiem Roku! Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w konkursie
Barok w dialogu ze współczesnością Cały ten jazz w Teatrze Variete
XX Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy Walentynki z MPK – zatańcz tango i wygraj nagrody
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL