Magiczny Kraków NEWSLETTER
375 fb  yt
Nowy basen na Dzień Dziecka
Nowy basen na Dzień Dziecka

We wtorek, 1 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie krytego basenu na os. 2 Pułku Lotniczego 21 przy Szkole Podstawowej nr 155 im. św. Jadwigi Królowej w Krakowie. W uroczystości wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Tego dnia odbyła się także wizyta gospodarska na basenie przy ul. Eisenberga.

Biało-niebieski Kraków z okazji Święta Miasta
Biało-niebieski Kraków z okazji Święta Miasta

Od 1 do 6 czerwca obchodzimy Święto Miasta Krakowa, które zostało ustanowione przez Radę Miasta Krakowa jako upamiętnienie otrzymania przywileju lokacyjnego przez Kraków w 1257 r.

Urząd Miasta Krakowa zamknięty 4 czerwca
Urząd Miasta Krakowa zamknięty 4 czerwca

W piątek, 4 czerwca Urząd Miasta Krakowa będzie nieczynny. Jest to dzień wyznaczony przez pracodawcę jako wolny do odbioru za przypadający w sobotę, 1 maja dzień ustawowo wolny od pracy. 4 czerwca będzie nieczynny także Urząd Stanu Cywilnego w Krakowie.

Krakowskie Centrum Muzyki coraz bliżej
Krakowskie Centrum Muzyki coraz bliżej

Projekt budowlany jeszcze w lipcu tego roku, projekt wykonawczy stanu surowego w listopadzie, projekt wykonawczy – stan wykończony i opracowanie dla wykonawcy w maju przyszłego. Umowa na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej Krakowskiego Centrum Muzyki podpisana.

Rusza projekt, który odda głos kobietom Krakowa
Rusza projekt, który odda głos kobietom Krakowa

Królowe i księżne, artystki i pisarki, kobiety nauki i sztuki, działaczki społeczne, sportsmenki, donatorki, emancypantki i przedstawicielki bohemy oraz kwiaciarki i przekupki... – jednym słowem: kobiety, które wniosły swój wkład w rozwój społeczno-kulturowy Krakowa. Wkrótce ruszy poświęcony im cykl wydarzeń, powstanie także specjalna trasa turystyczna.

Autobusy, tramwaje, linie rekreacyjne w długi weekend
Autobusy, tramwaje, linie rekreacyjne w długi weekend

Podczas długiego weekendu, od 3 do 6 czerwca, autobusy i tramwaje kursować będą według zmienionych rozkładów jazdy. Zostaną także uruchomione linie rekreacyjne.

Punkty Obsługi Mieszkańców czynne od 7 czerwca
Punkty Obsługi Mieszkańców czynne od 7 czerwca

Od 7 czerwca ponownie zostaną otwarte Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa w centrach handlowych. Punkty będą czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00–18.00.

Weekend z ekologią – zdobądź wiedzę i… sadzonkę
Weekend z ekologią – zdobądź wiedzę i… sadzonkę

Najbliższy weekend, 5-6 czerwca, w Krakowie poświęcony będzie ekologii, bo miasto włączy się w obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska. W przestrzeni miejskiej pojawią się punkty informacyjne, w których mieszkańcy będą mogli zasięgnąć wiedzy ekologicznej, a także odebrać sadzonkę roślinki ozdobnej.

KONKURS !
Wygraj książkę o kulturze w Nowej Hucie

„Nowa Huta w kulturze – kultura w Nowej Hucie” to książka, która jest zapisem niezwykłego projektu, realizowanego w 2019 roku przez Pracownię Dziedzictwa i Tożsamości Nowej Huty Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida. Na projekt składały się prelekcje i spacery. A wszystko to w ramach obchodów 70-lecia Nowej Huty.

KONKURS !
Wygraj bilety do teatru Variete!

Choć wizyta kuriera zwiastuje na ogół coś miłego – w przypadku młodego małżeństwa Hunterów jest początkiem nieprawdopodobnej historii, której finał poznają widzowie krakowskiego teatru Variete. A my mamy dla was podwójne zaproszenie na spektkal premierowy w tę niedzielę, 6 czerwca!

ZOBACZ TAKŻE:
Miasto pomaga ograniczać negatywne skutki wygaszenia wielkiego pieca Dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków – konsultacje społeczne
Wygraj rodzinny wyjazd do Krakowa! Zapraszamy do odnowionej Smoczej Jamy
Trenuj w Krakowie! W weekend trening biegowy i zajęcia dla najmłodszych Teatr Ludowy zaprasza na „Iwonę, księżniczkę Burgunda”
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL