Magiczny Kraków NEWSLETTER
372 fb  yt
Miejskie fontanny znów będą cieszyć oko
Miejskie fontanny znów będą cieszyć oko

Po pandemicznej przerwie uruchomiona została pierwsza krakowska fontanna. Działa już ta na placu Szczepańskim – informuje miejska jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna. 

Józef Piłsudski patronem Dworca Głównego w Krakowie
Józef Piłsudski patronem Dworca Głównego w Krakowie

Dworzec Kraków Główny PKP nosi imię Józefa Piłsudskiego. Tak Kraków uczcił pamięć marszałka w związku z 86. rocznicą jego śmierci.

Plac Nowy po nowemu – weź udział w konsultacjach
Plac Nowy po nowemu – weź udział w konsultacjach

Trwają konsultacje społeczne dotyczące wielowariantowej koncepcji zagospodarowania placu Nowego. W dniach od 10 do 14 maja zaplanowano kolejne wydarzenia, w których może wziąć udział każdy, komu dobro reprezentacyjnego placu krakowskiego Kazimierza leży na sercu.

Oto najnowszy numer dwutygodnika „Kraków.pl”. Przeczytaj!
Oto najnowszy numer dwutygodnika „Kraków.pl”. Przeczytaj!

Lista inwestycji, z których krakowianie będą cieszyć się w tym roku, jest naprawdę długa. Część właśnie oddano do użytku, inne są na ukończeniu, a kolejne miejsca zyskują nowe oblicze. Zapraszamy na przegląd najciekawszych inwestycji w najnowszym wydaniu „Krakowa.pl”!

Copernicus Festival 2021, czyli wyobraźnia
Copernicus Festival 2021, czyli wyobraźnia

Zapraszamy na kolejną edycję Copernicus Festival, która odbędzie się online w dniach 18-23 maja. Od lat szukamy miejsc, gdzie nauka spotyka się z kulturą i sztuką – w tym roku skupimy się na wyobraźni.

Stacja monitoringowa na wodach Zalewu Nowohuckiego
Stacja monitoringowa na wodach Zalewu Nowohuckiego

Na wodach Zalewu Nowohuckiego umieszczona została zdalna stacja monitoringowa. W ramach prowadzonych działań mających na celu poprawę jakości wody, urządzenie będzie na bieżąco przekazywać informacje dotyczące jej parametrów fizykochemicznych.

Rzadsze koszenie traw dla klimatu
Rzadsze koszenie traw dla klimatu

Tak jak w zeszłym roku Zarząd Zieleni Miejskiej ogranicza i w tym sezonie koszenie trawników. Ze względu na zmieniające się warunki klimatyczne miasto odchodzi od intensywnego koszenia całych przestrzeni trawiastych na określoną standardem wysokość, zmniejszając równocześnie częstotliwość wykonywania tych prac. Terminy koszeń będą ściśle uzależnione od warunków pogodowych, trawa będzie koszona wyżej – tak, aby nie doprowadzać do przesuszania się trawników.

Masz pomysł na Kraków? Złóż projekt w VIII edycji BO
Masz pomysł na Kraków? Złóż projekt w VIII edycji BO

Wiosna to czas na zmiany, czyli czas na budżet obywatelski! Do 14 maja przyjmowane są projekty w ramach tegorocznej, VIII edycji. Każdy mieszkaniec Krakowa może przedstawić propozycje zmian w mieście. Tak, jak w poprzednich latach, projekty można składać tylko przez internet na stronie budzet.krakow.pl.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Silva Rerum III” to kolejny tom dzieła wysoce cenionego przez litewskich czytelników, które znalazło się na trzecim miejscu listy 100 Litewskich Książek Stulecia. Powieść historyczna Kristiny Sabaliauskaitė przenosi nas w barwną epokę baroku i rokokowego przepychu, gdzie śledzimy losy dziedzica szlacheckiego rodu, Piotra Antoniego Milkont z Narwojsz. Gdy kończy się jego uporządkowane życie, razem z nim podróżujemy z tętniącego życiem Wilna, przez zielone litewskie lasy i niebezpieczne trakty, aż do zamku w Nieświeżu.

ZOBACZ TAKŻE:
Mnóstwo atrakcji w zmodernizowanym Ogrodzie Doświadczeń Kraków wraca do formy!
Jubileusz Teatru Groteska i parada smoków inaczej niż dotąd Rozbudowa al. 29 Listopada: korekta organizacji ruchu
Jak bezpiecznie jeździć na rowerze? – akcja informacyjno-edukacyjna Lajkoniki na linię nr 9 wyjadą także w dni powszednie
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL