Magiczny Kraków NEWSLETTER
376 fb  yt
Zielony dziedziniec UMK dla wszystkich. Ogród społeczny już otwarty
Zielony dziedziniec UMK dla wszystkich. Ogród społeczny już otwarty

8 czerwca zazielenił się dziedziniec Magistratu, obsadzony wspólnie z mieszkańcami. Pojawiły się warzywa i zioła. Wydarzenie połączone było z konferencją prasową, podsumowującą projekt międzynarodowy RU:RBAN, dzięki któremu ogrody społeczne na terenie Krakowa rozkwitły, stając się miejscami sąsiedzkiej, międzygeneracyjnej i zielonej rewolucji.

Kraków będzie miał premetro
Kraków będzie miał premetro

Prawie 22 km, do 32 stacji, dwa tunele – w tym jeden pod Śródmieściem, półtorakilometrowa estakada – tak ma wyglądać pierwsza linia krakowskiego premetra, która połączy Wzgórza Krzesławickie z rejonem ul. Jasnogórskiej w Bronowicach. 7 czerwca zaprezentowane zostały najważniejsze założenia „Studium wykonalności szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie”.

„Smoczy” pociąg dotarł do Krakowa
„Smoczy” pociąg dotarł do Krakowa

Trwa ogólnopolska kampania „A Ty? Co widzisz w Krakowie?”, zachęcająca turystów do odkrywania królewskiego miasta na nowo. Jednym z elementów kampanii są „smocze” elektrowozy PKP Intercity, które kursują po całej Polsce. W środę, 9 czerwca, jeden z nich dotarł do naszego miasta.

Pochód Lajkonika powraca w wyjątkowej formie
Pochód Lajkonika powraca w wyjątkowej formie

Muzeum Krakowa zaprasza na spotkanie z Lajkonikiem! W tym roku, 10 czerwca, jego orszak pokona trasę swojego pochodu Wisłą. Z bulwarów wiślanych będzie można podziwiać korowód galarów i innych flisackich jednostek. Pochód Lajkonika to jedna z najstarszych i najpiękniejszych tradycji Krakowa, która od kilku wieków przyciąga tłumy widzów.

Tokarczuk i Mleczko honorowymi obywatelami Krakowa
Tokarczuk i Mleczko honorowymi obywatelami Krakowa

Olga Tokarczuk – wybitna pisarka, eseistka, poetka, autorka scenariuszy, laureatka Literackiej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018 i Andrzej Mleczko – znany artysta, rysownik, satyryk, obchodzący jubileusz 50-lecia pracy twórczej zostali Honorowymi Obywatelami Krakowa. Decyzję w tej sprawie podjęli radni podczas sesji Rady Miasta Krakowa, która odbyła się 9 czerwca.

Kolejne przyszkolne boiska zrewitalizowane
Kolejne przyszkolne boiska zrewitalizowane

W środę, 9 czerwca, zaprezentowano zrewitalizowane boiska przy Zespole Szkół i Placówek „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” przy ul. Tynieckiej 6 w Krakowie. Odbył się także pojedynek piłki toczonej goalball. W wydarzeniu wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

„Parkobus w zieleni” – zapisz się na wycieczkę!
„Parkobus w zieleni” – zapisz się na wycieczkę!

Rusza nowy sezon wycieczek „Parkobusem w zieleni”. Już w najbliższą sobotę, 12 czerwca, Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza na spacer po Lasku Mogilskim. Zapisy na przejazd już trwają.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Splątane Ścieżki”, nowa książka Agnieszki Krawczyk, to ciepła powieść o szukaniu bliskości drugiego człowieka, dzieleniu wspólnych pasji, sąsiedzkiej serdeczności, budowaniu trwałych więzi i przyjaźni. Krakowska Fannie Flagg, autorka znana z cyklów powieści obyczajowych, zaprasza nas do stołu przy którym siedzą bohaterowie z robótkami ręcznymi, aromatyczną herbatą i świeżo upieczonym ciastem.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa HarperCollins

„Zaginiona apteka” to debiutancka powieść Amerykanki Sarah Penner. Ale także trzymająca w napięciu, pasjonująca i pełna niezapomnianych postaci powieść o zemście i o tym, w jak niezwykły sposób kobiety potrafią się nawzajem ratować, pomimo dzielącej je bariery czasu…

KONKURS !
Wygraj książkę o postaciach związanych z historią Nowej Huty!

„Korowód Nowohucki. Wybór postaci związanych z terenami Nowej Huty” Pawła Jagły – to jak sam tytuł wskazuje opowieść o Nowej Hucie i terenach, na których powstała. Ale opowiedziana z perspektywy wyjątkowych, chociaż wybranych postaci, które tworzyły jej dzieje. W książce znajdziemy biogramy pięćdziesięciu osób.

ZOBACZ TAKŻE:
TPK – Teleplatforma Pierwszego Kontaktu już działa Velo Huta start! – parada i piknik
Rzeźby Józefa Wilkonia na Zamku Królewskim na Wawelu Porozmawiajmy o placach zabaw bez barier
Literacka Nagroda Żółtej Ciżemki – znamy laureatki! „Bezpiecznie na dwóch kołach” – bezpłatne szkolenia
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL